comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Schalke'den Beşiktaş ve Konoplyanka transferi için açıklama

12 Ağustos 2019, Pazartesi 16:02
Schalke'den Beşiktaş ve Konoplyanka transferi için açıklama

Schalke Sportif Direktörü Jochen Schneider, "Konoplyanka için Beşiktaş ile görüşüyoruz ama henüz bitmiş bir şey yok." diye konuştu.

FutbolArena Beşiktaş'ın Yehven Konoplyanka transferi için Schalke cephesinden resmi transfer açıklaması geldi. Schalke Sportif Direktörü Jochen Schneider, Beşiktaş ile Konoplyanka transferini görüştüklerini doğruladı.
 

Beşiktaş, Yehven Konoplyanka'yı transfer edecek mi?


Almanya'da yayın yapan WAZ Gazetesi'ne konuşan Schalke Sportif Direktörü Jochen Schneider, "Konoplyanka için Beşiktaş ile görüşüyoruz ama henüz bitmiş bir şey yok." ifadelerini kullandı. Alman yönetici Beşiktaş ile müzakarelerin devam ettiğini doğrularken, transferin geleceği hakkında kesin konuşmaktan kaçındı.

Sol bek ve stoper transferlerini tamamlayan Beşiktaş, teknik direktör Abdullah Avcı'nın isteği doğrultusunda kanat transferi yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yevhen Konoplyanka'yı listesine alan Beşiktaş, transfer görüşmelerini sonuçlandırmaya yönelik çabalarını sürdürüyor.


 

Konoplyanka kimdir?


Konoplyanka geçen sezon Bundesliga'da Schalke formasyla 13 maçta sahaya çıktı ve 654 dakika görev aldı. Ukraynalı futbolcu 1 gol attı, 1 asist yaptı. Konoplyanka tüm kulvarlarda ise 21 maçta 1 gol, 2 asistlik performans sergiledi. Konoplyanka'nın 1 yıl daha sözleşmesi bulunuyor.

Konoplyanka instagram hesabından 433 hesabının kendisine gönderdiği "Come to Beşiktaş" mesajına siyah beyaz renklerle yanıt vererek Beşiktaş'a yeşil ışık yakarken, taraftarları da heyecanlandırmıştı.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!