comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Samet Aybaba: "Küme düşme kaldırılsın"

13 Mayıs 2020, Çarşamba 14:58
Samet Aybaba:

Teknik direktör Samet Aybaba'nın bir süre önce TFF'ye bir proje sunduğu belirtildi.

FutbolArena - Milliyet yazarı Attila Gökçe, bugünkü köşesinde teknik direktör Samet Aybaba ile aralarında geçen diyaloğu paylaştı. Aybaba'nın geçtiğimiz aylarda TFF'ye bir proje sunduğunu belirten Attila Gökçe, deneyimli teknik adamın küme düşmenin kaldırılması önerisinde bulunduğunu yazdı.

"YABANCI SAYISI 4'E DÜŞSÜN"
"Beşiktaş'ın unutulmaz kaptanlarından biri… En büyüğünden en küçüğüne onlarca kulüpte çalışmış. Zamana ve çağa ayak uydurup kendini geliştirmiş. O yüzden işte, futbolumuzda yeni bir antrenör kuşağı yetişirken, Samet Hoca da yoluna devam etmiş.

Geçen hafta “koronavirüs” sohbetine kaptırdık kendimizi… Yönetici sınıfının futbola yabancı çevrelerden geldiği için futbolu yönetemediğini anlattı ve “Biz futboldan gelenler daha çok söz ve fikir sahibi olmalı, sorumluluk üstlenmeliyiz” dedi.

"KÜME DÜŞME KALDIRILSIN"

Samet Hoca, üç ay önce Türkiye Futbol Federasyonu'na bir öneri sunmuş. Amacı liglerde oynayan yabancı sayısını 4'e kadar indirmek, alt yapıdan yetişen ve takımda forma giyip zaman alan oyuncu sayısını yıldan yıla artırmak. Aybaba “ 2020-21 sezonunda başlayıp 2025-26 sezonunda sona erecek yeni bir programla küme düşmeyi kaldırarak yapısal reformlarla bir sıçrama sağlayabiliriz” diyor.

Keskin hedefleri ve cesur hamleleri olan bir öneri paketi. Bu projenin tartışılma olasılığı var mı? Maalesef yok! Çünkü herkes her şeyi biliyor ve kimse kimseyi dinlemiyor!"

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"