comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sam Allardyce'tan Cenk Tosun açıklaması ''Yarın kulübede olabilir''

04 Ocak 2018, Perşembe 14:40
Sam Allardyce'tan Cenk Tosun açıklaması ''Yarın kulübede olabilir''

Beşiktaş yönetimi golcü oyuncusu Cenk Tosun'un transferi için Everton Kulübü ile bonuslarla birlikte toplamda 28 milyon Euro'luk transfer bedeline anlaşma sağladı.

FutbolArena Dış Haber - Beşiktaş Kulübü golcü oyuncusu Cenk Tosun'nun transferi için İngiltere Premier Lig ekiplerinden Everton ile her konuda anlaşma sağladı ve Cenk Tosun'un anlaşmasını beklemeye geçti. Beşiktaş Transfer haberleri FutbolArena'da. 


Beşiktaşlı Cenk Tosun, Everton'a transfer oluyor


Beşiktaş yönetimi golcü oyuncusu Cenk Tosun'un transferi için Everton Kulübü ile bonuslarla birlikte toplamda 28 milyon Euro'luk transfer bedeline anlaşma sağladı. Cenk Tosun'un da Everton ile anlaşmasından sonra transfer resmiyete dökülecek. 

Everton Menajeri Sam Allardyce'tan Cenk açıklaması. Sam Allardyce, Cenk Tosun ile her konuda anlaşma sağladıklarını belirtirken şu ifadeleri kullandı;
''UZUN PAZARLIKLARIN ARDINDAN SON AŞAMAYA GELDİK''

''Cenk Tosun ile anlaştık. Resmiyete dökersek yarın Liverpool'a karşı kulübede olabilir. Cenk Tosun da bu transferin olmasını çok istedi. Uzun pazarlıkların ardından son aşamaya geldik. Sağlık konyrolünden geçmesini bekliyoruz.''


Beşiktaş, Cenk Tosun'dan ne kadar para kazanacak?


Beşiktaş yönetimi golcü oyuncusunu isteyen İngiliz ekibi Everton ile her konuda anlaşma sağladı. Beşiktaş yönetimi uzun süre pazarlıklar sonucunda Cenk Tosun'un transferi için Everton yetkilileri ile 25 milyon Euro ve 3 milyon Euro bonuslarla birlikte toplamda 28 milyon Euro'yu bulacak bir anlaşmada el sıkıştı.

CENK TOSUN YILLIK 4 MİLYON EURO İSTİYOR

FutbolArena'nın edindiği bilgilere göre, Beşiktaş yönetimi Cenk Tosun'un Everton ile anlaşmasını beklemeye geçerken milli yıldız Everton'dan vergiler hariç 4 milyon Euro yıllık garanti ücret talep ederken Everton yönetimi 3 milyon Euro teklif ediyor. İngiltere Premier Lig'de profesyonel futbolcu gelirlerinden yüzde 45 vergi alınıyor.

Siyah Beyazlı takımla ilgili Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)