comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Saiss: "Beşiktaş'tan ayrılma sebebim Şenol Güneş"

24 Temmuz 2023, Pazartesi 16:04
Saiss:

Romain Saiss, ""Beşiktaş'tan ayrılma kararımın kulüple, taraftarla veya takım arkadaşlarımla ilgisi yok. Sorun Şenol Güneş" dedi. 

FutbolArena Dış Haberler - Romain Saiss, Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra Foot Mercato'ya verdiği röportajda gündeme damga vuran açıklamalarda bulundu. 

Saiss, "Beşiktaş'tan Şenol Güneş yüzünden ayrıldım." dedi. 
SAISS'İN AÇIKLAMALARI

Aylarca bir şey söylemedim. Sezon sonuna kadar hep takıma ve kendime odaklandım. Konuşmak için doğru zaman değildi. Beşiktaş'tan ayrılma kararımın kulüple, taraftarla veya takım arkadaşlarımla ilgisi yoktu. Sorun Şenol Güneş. Şenol Güneş'e güvenemeyeceğimi gördüm. Dünya Kupası'nda başladı her şey. Beni suçladı. Yaptıklarıma katılmıyorsan sorun değil ama kendini iyi göstermek için basının karşısına çıkıp sonra özelde aksi şeyleri söyleyemezsin. Kışın İngiltere'den teklif aldım. Şenol Güneş'e geri dönmek istediğimi çünkü orada bir hikayem olduğunu açıkladım. Ancak bir yandan transfer döneminin sonuna geldiğimizi ve kulübümün zorlanacağını biliyordum. Kaldım. Profesyonelce davrandım. Ancak transfer döneminin sonlarına doğru benim pozisyonumda solak bir defans oyuncusu aldı. Şenol Güneş sonra beni yedek kulübesine gönderdi. Sakatlık veya cezalı durumu olmadan forma giyemeyeceğimi biliyordum. Şenol Güneş bana 'Sen benim en iyi savunma oyuncumsun" dedi. Ben de ona "O zaman neden yedek kulübesinde oturduğumu bana açıklar mısın?' dedim. Bir sorun varsa bana söylemeliydin. Beşiktaş'tayken sportif direktör 6 aydan kısa süre içinde 2 kez ayrılmak istedi. Şenol Güneş sorunlara neden oldu.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!