comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'ndan transfer açıklaması

02 Ocak 2019, Çarşamba 16:17
Şafak Mahmutyazıcıoğlu'ndan transfer açıklaması

Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, kadro dışı bırakılan futbolcularla birlikte transfer çalışmaları hakkında konuştu. 

FutbolArena - Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Antalya kampı kadrosuna alınmayan Tolga Zengin, Vagner Love, Gökhan Töre ve Tolgay Arslan ile ilgili açıklamalarda bulundu. Siyah beyazlı kulübün transfer çalışmaları hakkında da konuşan Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun TRT Spor'a yaptığı açıklamalar şu şekilde:

"QUARESMA VAZGEÇİLİP GÖNDERİLECEK BİR OYUNCU DEĞİL"
"Beşiktaş'ta bir oyuncu alacaklarını istedi diye kadro dışı bırakılmaz. Adam hakkını talep ediyor diye böyle bir şey yapamayız. Quaresma vazgeçilip gönderilecek bir futbolcu değil. Bir teklif gelirse bu değerlendirilir. Ancak bir bedel karşılığında Quaresma ayrılabilir. Ricardo, Beşiktaş taraftarıyla bütünleşmiş bir futbolcu."

"ŞENOL HOCA İLE AYNI FİKİRDEYİZ" 

"Ligin ilk yarısında başarısızlık oldu. Uzun süren görüşmeler sonrasında kamp kadrosu belirlendi. Bu kamp, ikinci yarı için çok önemli. Hocamız takıma katkı sağlayacak oyuncularla çalışmak istiyor. Yönetim de aynı fikirde olduğu için Tolga, Tolgay, Love ve Gökhan Töre kadroya alınmadı. Bu oyunculardan çok fazla katkı geleceğini düşünmüyoruz. Kamp bittiği zaman eğer satamadıysak ve paralarını hala biz ödeyeceksek neden kullanmayalım?"

"FENERBAHÇE VE GALATASARAY İLE TAKAS YAPABİLİRİZ"

"Fenerbahçe veya Galatasaray bize takas teklifi yaparsa onlarla görüşürüz. Bu takımla bizim paydaşlarımız. İtalya'da İngiltere'de nasıl oluyorsa bizde de takaslar olabilir."

"BİZ ŞENOL GÜNEŞ'İ İSTEMEZSEK HOCA ORADA OLUR MU?"

"Şenol Hoca ile ilgili sanal bir gündem yaratıldı. Beşiktaş'ın Şenol Güneş ile yolları ayıracağı iddia edildi. Biz bu iddiaları ortadan kaldırmak ve Şenol Güneş'e olan saygı, sevgimizi göstermek için sözleşme teklifi yaptık. Biz aile içerisinde Şenol Güneş'i de eleştirebiliriz. Hocamızın yaptığı hatadan da biz sorumluyuz. Biz istemezsek hoca orada olabilir mi? Başkanımız hocamızla oturup konuşacak. Sözleşmenin şartları, ücretleri gibi detaylar konuşulur ve imzalar atılır. Şenol Hoca, 'Beni istediğiniz sürece buradayım' diye açıkça söyledi. Artık hala hocayı istemediğimizi söylüyorlarsa yapacak bir şeyimiz yok." 

"LİGİ 4. BİTİRECEĞİMİZİ HESAPLAYAMADIK"
"Beşiktaş'ta maaşların çok geç ödenmesi gibi bir durum yok. Pepe'nin yıllığı 5 milyon euro. Ayrılırken 107 bin euro ödedik. 3 ay geriden gelsek adama 1,5 milyon euro borcumuz olurdu. Böyle bir borcumuz var mı? Yok. Biz euro ve doların bu kadar artacağını düşünemedik ve o kadronun ligi 4. bitireceğini hesaplayamadık."

"PEPE'NİN ALDIĞI PARA FAZLA DEĞİL"

"Pepe'ye PSG'de 5 milyon euro verdi ama bizi seçti. Şampiyonlar Ligi'nde 1 maç kazansanız bu parayı alıyorsunuz. Bu para Pepe gibi bir oyuncu için fazla değildi. Bize birçok maç kazandırdı Pepe. Avrupa'dan elendik ve 17 lig maçımız kaldı. Lig maçları için 5 milyon euroluk stoper olmalı mı, bence olmamalı. Kendisi de geldi ve babasının hasta olduğunu, onun yanına gitmek istediğini söyledi ve ayrıldı."

"BURAK YILMAZ İLE İLGİLENİYORUZ"

"Şenol Hoca bizden santrfor istedi. Hocamız asla bir oyuncu üzerinde ısrarcı olmaz. Biz araştırıp bakarız önüne seçenekleri sunarız. Trabzonspor bizim kardeş kulübümüz. Onlarla helalleşmeden Burak Yılmaz ile görüşmeyiz. Şu anda imzaya dökülmüş bir anlaşma yok. Hocamızın ve yönetimin olumlu baktığı ve ilgilendiğimiz bir oyuncu. Burak Yılmaz tartışılacak bir futbolcu değil. Ara transfer çok risklidir. Elinizde sizi ve Türkiye'yi bilen bir futbolcu var. Burak'ın 4-5 milyon euro maaş aldığını duyuyoruz ama biz bu paraları veremeyiz. Yıllık 4-5 milyon euro maaşı Burak Yılmaz'a değil, Messi bile gelse veremeyiz."

"SADIK ÇİFTPINAR İÇİN 2 MİLYON EURO ÇOK"

"Sadık Çiftpınar için 2 milyon euro bana göre fazla. Bizim 2 milyon euro vereceğimiz futbolcu takıma direkt girip oynayabilecek biri olmalı. Hasic'e ilgimiz var. Zaten bütün dünyanın ilgisi var. Orkun Kökçü'yi niye alamadınız diyorlar. Nasıl alacaksınız adam 18 yaşını doldurmamış. Yasa dışı hiçbir şey yapamayız. Hasic'in de yaşı küçük ve kendi kulübüyle fesih davası var."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"