comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'ndan Ekrem İmamoğlu iddialarına yanıt: "İzinsiz loca kulanımı"

02 Mayıs 2019, Perşembe 20:38
Şafak Mahmutyazıcıoğlu'ndan Ekrem İmamoğlu iddialarına yanıt:

Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Vodafone Park'ta izlediği Beşiktaş - Medipol Başakşehir maçındaki locanın izinsiz kullanıldığı yönündeki iddialara yanıt verdi. 

FutbolArena - Beşiktaş Hukuki İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Spor Toto Süper Lig'de geçtiğimiz haftalarda oynanan Beşiktaş - Medipol Başakşehir maçında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Vodafone Park'ta maçı izlediği locanın sahipliği konusunda konuştu. 

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, Ekrem İmamoğlu'nun maçı izlediği locanın sahibinin izni olmadan kullanıldığını iddia etmişti. Şafak Mahmutyazıcıoğlu ise locanın sahibinin kendisi olduğunu söyledi. 
"LOCANIN SAHİBİ BENİM"

“Konunun hukuki açıklaması şudur. Locayı 1 Mart tarihine kadar elinde bulunduran Demand Garyimenkul Danışmanlık şirketi ile Kuzu inşaat arasında bir alacak verecek konusunda anlaşmazlık yaşanmıştır. Locanın eski sahibi Demand Gayrimenkul'den Kuzu İnşaat'ın alacağı vardır. Alacaklı Kuzu İnşaat mahkeme yoluyla (ekte görüleceği üzere) buna mahsuben Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ne hukuki olarak ihtar çekmiştir. Loca kullanım hakkı bir değer arz ettiği için kulübe ihtar çekerek bu locanın kullanım hakkının kendi alacaklarının küçük bir kısmına mahsuben kendi taraflarına ödenmesini talep etmiştir. Bu ihtardan sonra kulübümüze sıkıntı olmaması için 1 Mart itibarıyla total değeri 254 bin Dolar olan locanın sezon sonuna kadar 3 ay totalde 6 maç kullanım bedeli ödenme yoluna gidilmiştir. Tamamı değil sadece 3 aylık kullanılmayan  bölümle mahsuplaşacaktır. Bu yaklaşık 6 maçlık bedel alacaklı Kuzu inşaata ödenecektir. Biz de bu locayı 1 Mart itibarıyla locayı aldık”

"İZİNSİZ KULLANDILAR İDDİASI DOĞRU DEĞİLDİR"

“İzinsiz girdiler, izinsiz kullandılar' şeklindeki iddiaları hukuken de ahlaken de doğru değildir. 1 Mart itibarıyla kullanımımıza aldığımız locayı sadece sezonuna kadar değil 3 yıl daha kullanım hakkı bana aittir. Ben satın aldım. Locanın yeni sahibi olarak her kesimden tanıdığım kişileri yine locamda ağırlamaya devam edeceğim. Ben hiç kimsenin siyasi görüşüne düşüncesine bakmadan tüm misafirlerimi maçlarda ağırlıyorum.  Sn. Ekrem İmamoğlu'nun daha önceden tanırım. Sahamızda Başakşehir ile oynayacağımız maça gelmek istedi. Locayı 1 Mart tarihi ile satın aldığım için onu locamda misafir ettim. Mesele budur. 2-3 hafta önce de Sn. Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül'ü  misafir etmiştim.  Yine gelmek isterlerse misafir etmekten kaçınmayız.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"