comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'dan Atilla Türker'e sert yanıtlar

25 Haziran 2019, Salı 11:57
Şafak Mahmutyazıcıoğlu'dan Atilla Türker'e sert yanıtlar

Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, gündemdeki konulara ilişkin basın toplantısı düzenledi. Gazeteci Atilla Türker'e yanıt veren Şafak Mahmutyazıcıoğlu, sert açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Gazeteci Atilla Türker ile aralarında geçen dava polemiğiyle ilgili bugün basın toplantısı gerçekleştirdi. Vodafone Park'ta düzenlenen basın toplantısı FutbolArena'dan canlı olarak yayınlandı. Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Atilla Türker'in ortaya attığı iddialar dışında gündemdeki konulara ilişkin de açıklamalarda bulundu.
 

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun Atilla Türker açıklamaları


Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun açıklamalarının satırbaşları şu şekilde:

"Malum bir vatandaşa gazeteci dersem sizlere hareket olur. Onun iddiası nedeniyle buradayım. Canlı yayında yüz yüze konuşmak için hodri meydan dedim. FutbolArena aracılığıyla çağrıda bulundum. Tatilde olduğunu söyledi. İddiasını tekrar tekrar yayınlayarak bizi itibarsızlaştırıyor. Delikanlı gibi gelip burada oturacaktı. 50 tane soru sormuş, eğer siz sorarsanız cevap veririm. Kendisini artık saymıyorum. Mevlana'nın bir sözü var. Ben lafa bakarım laf mı diye, adama bakarım adam mı diye. Keşke 1 sene önce buraya çıkıp konuşsaydım. Atilla Türker buraya gelmedi, artık hiçbir şekilde cevap vermem. Atilla Türker 5 gün sonra tatilden döneceğim demişti, yarın canlı yayını varmış."
AZİZ YILDIRIM ÖRNEĞİ

"Beni bir gün aradı. İddiasını söyledi. Ben Beşiktaş kulübüne fatura kesmediğimi söyledim. Herkes bu konu hakkında tatmin olsun ve bir daha sorulmasın istiyorum. Onun yılın gazetecisi seçilmesinden bana ne! Yılın gazetecisi buraya gelip sorusunu sorar. Aziz Yıldırım başkan tokatladığı gün yılın spor adamı seçildi. Fatura kesti diyorlar, kazanç elde edildi diyorlar..Bu harcamaları Denetleme Kurulu denetledi..İçişleri Bakanlığı denetledi..Daha kimin denetlemesi lazım? Söyleyin kime denetletelim?"

"İSPAT EDİLİRSE İSTİFA EDERİM"

Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu gündemde yer alan otopark iddialarına cevap verirken, "Fulya'daki otoparka ağabeyimin ortak olduğunu ispat ederseniz istifa ederim" dedi.

EKREM İMAMOĞLU AÇIKLAMASI

Ekrem İmamoğlu'nun locada ağırlanması hakkında konulan Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, "Ekrem İmamoğlu maça geldiğinde mazbatayı almamıştı ama seçilmiş belediye başkanıydı. Onunla hukukum Beşiktaş'tan bağımsızdır. Maça gelmek istediği an bana düşen en iyi şekilde ağırlamaktır." ifadelerini kullandı.

"BEŞİKTAŞ TARAFTARI YÖNLENDİRİLEMEZ"

"Biz Beşiktaş taraftarını yönlendirebilsek "Fikret Orman paralar nerede?" diye bağırtır mıyız? Beşiktaş taraftarı aklı başındadır. Dellendi mi kimse engel olamaz."

"PARALAR NEREDE DİYORLAR BİZ PARA GÖRMEDİK Kİ"

"Birçok finansal çözüm arıyoruz çünkü zor bir durum içindeyiz. Futbolcularımız maaş yerine daire fikrini kabul etmedi, zaten biz de devamında bundan vazgeçtik. Beşiktaş'ın 15 milyon TL borcunun altına geçen gün imza attım. 'Fikret Orman paralar nerede?' diyorlar. Biz hiç para görmedik ki, sürekli para arıyoruz. Bir tek derdimiz var, gemiyi yüzdürmek!"
 

Beşiktaş Haberleri: Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile Atilla Türker arasındaki dava konusu ne?


Gazeteci Atilla Türker, Şafak Mahmutyazıcıoğlu hakkında geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı yazıda, "Atalay Demirbaş aynen şunu söyledi. Beşiktaş yönetim kurulu üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, bir gayrimenkul alım satımı sırasında 3 milyon 200 bin dolar menfaat sağlayabilmek için, Beşiktaş Kulübü'nün 10 milyon dolarlık çekini, Kuzu Grup A.Ş. CEO'su Özen Kuzu'ya verdi." ifadelerini kullandı. 

ŞAFAK MAHMUT YAZICIOĞLU, FUTBOLARENA'YA KONUŞTU

Şafak Mahmutyazıcıoğlu ise FutbolArena'ya yaptığı açıklamada, "40 defa söyledim, artık daha fazla söyleyecek bir şey kalmadı. Haber başlığında belgeler var diyor, haberin sonunda konuyla alakasız belgeler var. İnsanlarda “belgeli haber veriyorum” algısı yaratmaya çalışıyor. Olmayan şeyler yazıyor. Sonra iddia bunlar diyor. Kulüp yalanlıyor, diğer muhattap şirket yalanlıyor, ben yalanlıyorum. Ama bu şahıs yazdığı haberle kalıyor.  Ayrıca aynı şahıs, kendisine dava açılmadığını yazıp duruyor. Beşiktaş Kulübü, dernek statüsünde. Dernek, hakaret ya da iftira davası açamaz. Dernek, haberi yalanlar. Haberin içinde iftiraya uğrayanlar dava açar. Ben 4 ayrı dava açtım, Fikret Orman da dava açtı. Hala hukuki süreç devam ediyor." demişti. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"