comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şafak Mahmutyazıcıoğlu: "Hedefimiz nokta transfer"

20 Ekim 2018, Cumartesi 10:35
Şafak Mahmutyazıcıoğlu:

Beşiktaş'ın Hukuk İşlerinden Sorumlu yönetim kurulu üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, siyah beyazlı kulübün mali durumuyla ve transferlerle ilgili konuştu.

FutbolArenaBeşiktaş'ta tartışılan isim Şafak Mahmutyazıcıoğlu kendisini savundu. Hukuk İşlerinden Sorumlu yönetim kurulu üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu "Eleştiri bir haktır ve tabii ki olacak, saygı duyulacak. Ancak ailemize kadar uzanan hakaretlere varan sözler bizi üzüyor. Bunlara saygı duymak mümkün değil. Yönetim olarak Beşiktaş'a hizmet etmek için hepimiz inanılmaz fedakârlıklar yapıyoruz” dedi. 


Şafak Mahmutyazıcı oğlu röportajı: "Beşiktaş'ın transfer hedefi; nokta atış!" (20 Ekim Cumartesi 2018)


Sözcü gazetesine konuşan Mahmutyazıcıoğlu, "Son 3 sene UEFA ile anlaşmamızda olduğu gibi transfer stratejimiz aynı şekilde devam edecek. Transfer hatalarımız olmuyor değil. Biz de hatalarımızdan dersler çıkartarak daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. Artık yüksek bonservisli oyuncular alma devri kapandı, hedefimiz nokta atışı transferler. Zaten bu dalgalı döviz kurlarında Allah tüm kulüplere yardım etsin.” ifadelerini kullandı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu mali yapının düzelmesi için tek şartın başarı olduğunu vurgularken şunları söyledi, "Bunun tek ilacı başarılı olmak. Ekonomik olarak iyi olabilmek için istikrarlı sportif başarı şart. Bu, bütün kulüpler için ortak formül. Sportif başarı demek; forma satışından yayın ihalesine, Şampiyonlar Ligi'nden oyuncu satışına kadar her alanda daha çok gelir demek. Türkiye'de birçok spor kulübü ekonomik şartlarla boğuşuyor."
Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"