comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Rosier'den Beşiktaş sözleri! 'Türkiye'nin en büyüğü'

29 Ekim 2020, Perşembe 14:04
Rosier'den Beşiktaş sözleri! 'Türkiye'nin en büyüğü'

Beşiktaş'ta Valentin Rosier için basın toplantısı düzenlendi.

FutbolArena - Beşiktaş'ta bu sezon transfer edilen Valentin Rosier için basın toplantısı düzenlendi. Fransız futbolcunun açıklamalarından öne çıkanları derledik.

"CİDDİ BİR SAKATLIĞIM YOK"
"Beşiktaş'ta ilk maçım güzel geçti. Takımla olarak güzel işler yaptık, önemli bir galibiyet aldık. 10 kişi kaldığımızda zorlandık ama 3 puanla başlamak iyi bir adımdı. Taraftarlarımız benden memnun kaldıysa bu beni de memnun eder. Kendimi hala geliştirebileceğim alanlar var. Şu anda sadece biraz ağrım var, sakatlığımla ilgili çok ciddi bir şeyim yok. Malatyaspor maçı için de sorun oluşturacağını düşünmüyorum."

"BEŞİKTAŞ, TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KULÜBÜ"

"Buraya gelirken tercih yapmak benim için zor olmadı. Beşiktaş'ın Türkiye'nin en büyük kulübü olduğunu biliyordum. Kendimi şu anda çok mutlu hissediyorum. Uygun koşullar oluşursa uzun yıllar burada oynamak isterim. Şu anda odaklandığım tek konu takıma fayda sağlamak."

"SAĞ VEYA SOL BEKTE OYNAMAM FARK ETMEZ"

"Sol bek pozisyonunda da oynadım ve bundan hiç rahatsızlık duymadım. Ben sağ bekte oynamayı tercih ederim ama takıma katkıyı yükseltebilmek önemli. Nerede oynadığım fark etmez. Takıma adaptasyon anlamında epey yol aldık. Fransızca konuştukları için bazı oyuncularla daha sık konuşuyoruz ama takımın tümüyle iyi bir uyum yakaladık. Atmosfer gayet iyi. Fransızca konuşan 5 kişi var. Takımla daha uyumlu olabilmek adına İngilizce dersi almaya başladım."

"ÖNCELİĞİM ASİST YAPMAK"

"Ben önceliği asist yapmaya veriyorum. Takım arkadaşlarıma pas atıp, pozisyon hazırlamaya çalışıyorum. Şu ana kadar kariyerimde gol atamamış olmamı sorun haline getirmiyorum. Türkiye'de büyük bir taraftar kitlemiz var. Takıma büyük bir tutku duyuyorlar. Bu da benim motivasyonumu yükseltiyor. Türkiye'de futbolun insanların hayatında büyük bir yer tuttuğunu görüyorum. Beşiktaş'a gelmemde bu da etken oldu."

"FUTBOL OYNAMAK İÇİN PARA ALIYORUZ"

"Ligde çok maç oynanması sorun değil. Biz futbolcular, futbol oynamak için para alıyoruz. Çok fazla maç oynamak sorun değil. Zaten hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz."

İsminin bir anlamı var mı?

Rosier: "Bunun kadınlar için önemi olabilir ama erkekler için pek önemli değil. Bu aralar kız arkadaşım da yok. Kızlar önemsiyor ama erkekler önemsemiyor."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"