comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Rıza Çalımbay'dan Beşiktaş maçı sözleri! "Az önce Kone bıraktı"

17 Ocak 2020, Cuma 12:27
Rıza Çalımbay'dan Beşiktaş maçı sözleri!

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig'in 18. haftasında deplasmanda Beşiktaş'a karşı zorlu bir maça çıkacaklarını söyledi. 

FutbolArena - Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Beşiktaş maçı öncesi sakatlık problemine dikkat çekti. İdmana sakatlığı devam eden Hugo Vieira katılmadı. Girdiği ikili mücadele sonrası sakatlanan Kone ise antrenmanı yarıda bıraktı. Kone'nin sağlık durumunun yarın belli olacağı öğrenildi.
 

Rıza Çalımbay, Beşiktaş - Sivasspor maçı sözleri


"Ligin ilk maçını oynayacağız. Nasıl ilk yarıda çok iyi bir grafik çizdiysek aynı şekilde devam etmek istiyoruz. Hatta üstün çıkmak istiyoruz. Zaman zaman sıkıntılar yaşasak da çok iyi başladık kupa maçıyla. Kupa maçındaki net galibiyet bize moral açısından iyi oldu. Beşiktaş maçı kolay bir maç değil. 2 takım için de çok çok önemli bir maç. Bizim tek sıkıntımız, bu maça sıkıntılı gideceğiz. Sakatlarımız var. Hem de cezalı arkadaşımız var. Biraz öncede Kone antrenmanı bıraktı. İyi atlatmamız gerekiyor. Zor bir maç. Beşiktaş'la İstanbul'da oynamak çok zordur. Biz de iyi şeyler yapmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. 3 ihtimalli bir maç oynayacağız. Tek düşüncemiz ilk yarıda oynadığımız oyunlara devam etmek."

"FERNANDO'NUN SAKATLIĞI UZUN SÜREBİLİR"
"Hugo ve Rybalka'dan bu sene bize fayda gelmez. İkisi de sakatlık yaşadılar. Eski sakatlıkları nüksetti ikisinin de. Yani çok zor. Rybalka donduruldu, Hugo ile de görüşüyorlar, o da büyük ihtimalle öyle olacak. Bizim tek istediğimiz takviye yapmak. Bir an önce yapmalıyız. Ona uğraşıyoruz. Yetiştirmeye çalıştık, çok uğraştık ama istediğimiz şekilde oyuncu bulamadık. Araştırmalarımız devam ediyor ama inşallah en kısa sürede de onu bitireceğiz. Hakikaten şu anda ihtiyacımız var. Fernando'nun 4-6 haftayı bulur düzelmesi. Belki daha fazla bulabilir. Onun için orada da sıkıntı yaşayacağız. Hepsini yönetimle tekrar görüşeceğiz, ona göre takviye yapmaya çalışacağız."

"BAŞKANLA TOPLANTI YAPACAĞIZ"

"Takviyeye 2 değil, 3 diyorduk, bilemiyorum. Bugün başkanla bir araya gelip toplantı yapacağız. Ondan sonra bir karar vereceğiz. Zaten bir an önce karar vermemiz gerekiyor. Çünkü ikinci yarı maçlar çok zor olacak. Bir de kupaya gidiyoruz. Mutlaka bizim alternatifli bir kadromuz olması gerekiyor. Tekrar aynı sıkıntıları yaşamak istemiyoruz. Alacağımız arkadaşlarla daha da güçlenmek istiyoruz."

"GUİLHERME İDDİASINI İLK DEFA DUYDUM"

"Yok öyle bir şey. İlk defa sizden duyuyorum. Biz takviye yapacağız ama dediğim gibi eksik olan yerlerimize almamız gerekiyor. Onun için de hiç öyle bir şey geçmedi. Şu ana kadar bütün takım olarak hem uyumlu hem de güzel şekilde buraya kadar geldik. Uzun bir lig maratonu olduğu için burada sakatlar olacak, cezalılar olacak, bunların hepsi yaşanan şeyler. Bu maçta da keza aynı şeyler olacak. Ben kadroma güveniyorum. İyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Yine de iki kulvarda gideceğimiz için mutlaka bizim takımı güçlendirmemiz gerekiyor."

Son dakika Sivasspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)