comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Rıza Çalımbay: "Beşiktaş kolay kolay şampiyonluğu vermez"

30 Nisan 2021, Cuma 20:32
Rıza Çalımbay:

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışında büyük avantajlı olduğunu söyledi.

FutbolArena - Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, TRT Spor'a konuştu. Rıza Çalımbay, Beşiktaş'ın Süper Lig'de 5 puan farkla son haftalara lider girmesini değerlendirdi. 

"BEŞİKTAŞ'IN ŞAMPİYONLUĞU KOLAY KOLAY VERECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM"
"Beşiktaş maç kaybetse bile avantajı devam ediyor. Rize maçını seyrettim en son, iyi bir kadroları var. Her an oyunun kaderini değiştirecek kadroları var. Onun dışında Fenerbahçe, Galatasaray orayı zorlayacak durumda değil. Fenerbahçe'nin aşırı geniş kadrosu var bazı takımlarda zordur onları yönetmek. Zaten 7 puan falan aldığında garantiliyor. Beşiktaş ligin ortasından beri iyi bir istikrar yakaldı. En büyük avantaj Beşiktaş'ta. Bundan sonra kolay kolay şampiyonluğu vereceğini düşünmüyorum."

"SİVASSPOR ÖNÜMÜZDEKİ YIL BAMBAŞKA OLMALI"

"Ben Sivas'a zaten giderken eğer ilk 5'e oynayacaksak geleyim dedim. Yoksa gelmem dedim. Öyle anlaştık. Biz geçen sene eğer 3-4 tane iyi oyuncu alabilseydik şampiyon bile olabilirdik. Anadolu kulüplerinde istediğiniz oyuncuyu alamıyorsunuz, paranızın yettiğini alabiliyorsunuz. O yüzden biz de çok araştırıyoruz. Gradel gibi oyuncuları bulmanız gerekiyor. Avrupa Kupaları'na katılan anadolu kulüplerinin çoğu küme düşmeye oynuyor düşüncesi vardı. İnsanın kendi memleketinde öyle çatlak sesler çıkınca üzülüyor. Sivasspor da öyle mi olacak derken biz çok büyük çıkışla buralara kadar geldik. Sezon sonu mukavelem bitiyor. Düşüncem aynı. Hedefimiz olması gerekiyor. Onu da gerçekleştirmemiz gerekiyor. Geçen sezon ve bu sezon sıkıntlar yaşadık ancak önümüzdeki yılın Sivas için bambaşka olması gerekiyor. Çok iyi bir kadro kurulması lazım. Onları yönetimle görüşüp, konuşup ona göre hareket edeceğiz."

"LİGDE İSTEDİĞİMİZ PUANLARI ALAMADIK"

"Bu sene pandemiden ve sakatlıklardan dolayı çok büyük sıkıntı yaşadık. Çok maç oynadık ve ligde istediğimiz puanları alamadık. Arada bayağı bir açılma olmuştu. Hatta o ara anadoludan bir takım avrupa kupalarına katıldığında düşmeye oynuyor gözüyle bakıyordu. Avrupa kupaları bittikten sonra konsantrasyonumuzu lige verdik. Takım pandemiden çok etkilendi. Milli arada ve sonrasında oluşan boşlukları çok iyi değerlendirdik. Ligin ilk yarısında Konya maçıyla beraber iyi bir çıkış yakaldık. Takımıma güveniyordum ve mükemmel bir seri başlattık. Benim oyun tarzım nerede olursa olsun, rakip kim olursa olsun hep galibiyete oynamak üzerine kurulu. Villareal maçı mesela 5-3 bitti. Orada da açık bir oyun oynadık. Güzel bir seri yakaladık. Sivasspor'un tarihinde 15 maçlık yenilmezlik gibi bir durum olmamış. Önemli olan kalan 4 maçımız. Antep maçı da bizim için final maçı. Aramızda 1 puan var. Çok aşağıdan gelip Antep'i yakalama ve geçme fırsatı yakalamak başarı bizim için. İyi bir takımla oynayacağız. Orada da mücadelemizi verip en iyi sonuçla ayrılmak için uğraşacağız."

Son dakika Sivasspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"