comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Rıza Çalımbay: "Benim için Beşiktaş ve Sivasspor'un yeri ayrı"

28 Kasım 2019, Perşembe 19:24
Rıza Çalımbay:

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, futbol hayatında iki önemli yerinin Beşiktaş ile Sivasspor olduğunu söyledi. 

FutbolArena - Süper Lig 14. haftasında liderliğini sürdüren Sivasspor'un başarılı teknik adamı Rıza Çalımbay kariyeriyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Şehit Ömer Halisdemir Konfreans Salonu'nda düzelenen "Kariyer Söyleşileri" programına katılan Rıza Çalımbay açıklamalarda bulundu. 
"BEŞİKTAŞ VE SİVASSPOR FUTBOL HAYATIMDAKİ İKİ ÖNEMLİ YER"

Beşiktaş'ın en çok formasını giyen ve en çok şampiyonluk yaşayan futbolcusuyum. A Milli takımda Mustafa Denizli ile birlikte çalıştım. İngiltere'ye futbol incelemek ve dil için gittim. Teknik Direktörlük kariyerime Göztepe'de başladım. Şimdi de memleketim Sivas'tayım. Benim için futbol hayatımda iki önemli yer vardı. Beşiktaş ve Sivasspor. 

RIZA ÇALIMBAY'IN OYUN FELSEFESİ

Rıza Çalımbay, yaz kampını geçirdiği her takımında olduğu gibi, bu takımında da iyi bir fizik yükleme yaptı. Futbolculuğu döneminde çalışkanlığı ve disiplini ile ön plana çıkan Çalımbay, teknik adamlığında da fizik gücü yüksek, çalışkan ve disiplinli takımlar yaratmasıyla biliniyor. 

Savunmada ve orta sahada topun gevelenmesini sevmeyen Rıza hoca, direkt toplarla hücuma çıkmaya çalışan ve ileride boşa düşen ribound topları, çalışkan hücumcular kullanarak toplamayı seven bir teknik adam. Buna uygun olarak santrfora Yatabare'yi koyan Çalımbay, arkasında takımın yıldızı Emre Kılınç'ın yanına, geçen sezon yüzüne bakılmayan Sivasspor'un iki yedek oyuncusunu yerleştirdi. Geçen sezon sadece 2 maça ilk 11'de başlamış Mert Hakan Yandaş ve sadece 1 kez ilk 11 başlamış Erdoğan Yeşilyurt hücum hattının diğer isimleri oldular.

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!