comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Rıza Çalımbay: "Ben bu takımın yarısını almazdım"

21 Aralık 2023, Perşembe 23:39
Rıza Çalımbay:

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Alanyaspor mağlubiyetinin ardından "Golleri Alanyaspor atmadı. Kendi kendimize kaybettik. Öyle 3 tane bariz hata yapılır mı? Yılların profesyonel oyuncuları. Bu kadar duyarsızlık olunur mu? Dikkat etmeleri gerekiyor. Bireysel hatalardan kaybettik." dedi. 

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig 17. haftasında sahasında Alanyaspor'a 3-1 mağlup oldu. 

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
RIZA ÇALIMBAY'IN AÇIKLAMALARI

Golleri Alanyaspor atmadı. Kendi kendimize kaybettik. Öyle 3 tane bariz hata yapılır mı? Yılların profesyonel oyuncuları. Bu kadar duyarsızlık olunur mu? Dikkat etmeleri gerekiyor. Bireysel hatalardan kaybettik. Eğer Beşiktaş takımının oynamayan oyuncuları sağlam olsalardı, kadro dışı kalmasalardı farklı olurdu. Mesela Gedson Fernandes oynayabilirdi bugün. Ayağı kadar önemli değil. Kadro dışı kalan oyuncular işlerine güçlerine baksalardı bambaşka olurdu. Bugün oynadığımız oyun kötü değildi. Belki de geldiğim günden bu yana en iyi maçlarımızdan birini oynadık. Ancak böyle bariz bireysel hatayı önleyemezsiniz. Oradaki topa vuracaksın. Bu kadar basit.

Rıza Çalımbay basın toplantısında ayrıca "Ben bu takımın yarısını almazdım. Beşiktaş büyük bir kulüp. Beşiktaş'a layık olanların alınması gerekiyor." ifadelerini kullandı. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!