comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Rio Ave cephesi: "Beşiktaş'a karşı bu bir tarihi zafer!"

25 Eylül 2020, Cuma 00:11
Rio Ave cephesi:

Beşiktaş'ı eleyen Rio Ave'de teknik direktör Mario Silva ve yardımcısı Augusto Gama, maç sonunda açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'nde Rio Ave ile 1-1 berabere kaldı ve penaltı atışları sonrasında kupaya veda etti. 

Maç sonunda Rio Ave Teknik Direktörü Mario Silva basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 
“Maçın başında Beşiktaş'ın baskılı olacağını biliyorduk. İkinci yarıda doğru değişiklikler yaptık. Defansı 3 kişi yaptık ve oyun kontrolünü de aldık. Güven de kazandık ve hak ettiğimiz sonucu elde ettiğimizi düşünüyorum” dedi.

""BU SONUÇ SİZİN ADINIZA SÜRPRİZ Mİ?"

“Futbolda her şey mümkün. Hafta içinde idmanlarda penaltılara da çalıştık. Çok zorluk çektik diyemem ama takımımı kutluyorum, iyi bir mücadele sergilediler” diyen Silva, penaltılarla ilgili olarak da “Penaltılardan önce futbolcularıma güven vermeye çalıştım. Ama bu bireysel bir iş. Penaltıları seçerken daha soğukkanlı ve faydalı olacak isimleri seçtim. Genel olarak güven verici konuşmalar yaptım” açıklamasını yaptı. Silva son olarak Beşiktaş'ta tehlikeli ayaklar olarak Mensah ve Boyd'u gösterdi.

RIO AVE'DE BÜYÜK COŞKU

Portekiz basıınnda O Jogo gazetesine konuşan Mario Silva'nın yardımcısı Augusto Gama ise "Soyunma odasında inanılmaz bir sevinç vardı. Beşiktaş karşısında tarihi bir zafer elde ettik. Bu çok büyük zafer. Bu galibiyeti bizi televizyonda izleyen taraftarlarımıza armağan ediyoruz." dedi. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)