comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Rıdvan Dilmen: 'Quaresma içinden geçebilir.'

26 Ocak 2018, Cuma 21:08
Rıdvan Dilmen: 'Quaresma içinden geçebilir.'

Beşiktaş - Kasımpaşa maçının ilk yarısını Rıdvan Dilmen yorumladı. 

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig 19. haftasında sahasında Kasımpaşa karşısında ilk 45 dakikayı 2-0 önde tamamladı. Devre arasında Rıdvan Dilmen NTV Spor'da müsabakayı yorumladı. 


Beşiktaş - Kasımpaşa Rıdvan Dilmen'in yorumları


Rıdvan Dilmen maçın devre arasında şunları söyledi:

"TALİSCA'NIN KAFA GOLLERİ GÜVEN GETİRİR"
Beşiktaş çok etkili ve hızlı başladı. İstatistiklere göre daha çok atanlar var ama genel anlamda Beşiktaş daha fazla pozisyona giriyor. Talisca'nın daha önce oynadığı Benfica'da, ondan da önce kafa golü sayısı falan düşüktür. Kafa gollerinde insana güven gelir. 

"QUARESMA HEM DIŞINDAN, HEM İÇİNDEN GEÇEBİLİR"

Quaresma Dolmabahçe'yi çok seviyor. O semte geldiği zaman coşuyor ama oradan çıktığı zaman anormale dönüyor. Tabi Kemal hocanın Veysel tercihi bana göre doğru değil. Veysel sağ ayaklı bir sol bek. Quaresma tek taraflı çalım atan bir oyuncu değil. Hem dışından, hem içinden geçebilir. Veysel'e karşı da ilk yarıda üstünlük kurdu. 

RIDVAN DİLMEN'DEN MAÇ SONU BEŞİKTAŞ'A UYARI

"BEŞİKTAŞLI OYUNCULAR LAUBALİ DAVRANDI"

"Beşiktaş'ın 3'e 1', 4'e 1 pozisyonlardaki son paslarda oyuncular laubali davranıyor. Oğuzhan dibine giriyor. Babel'in ikinci yarıda kaçırdığı var. Bunlar rakibi oyuna ortak etti ve Kasımpaşa'nın da çok ciddi tehlikleri var."

"BEŞİKTAŞ LİDERLİĞE ALIŞTI AMA ŞİMDİ..."

"Tuhaftır, iki takım da kontratak oyunu oynadı. Beşiktaş 4'e 1, Kasımpaşa 4'e 2 yakalıyor. Beşiktaş'ta mesafeler çok açıldı. Bunun sebebi üst üste 2 şampiyonluk olabilir. Her ne olursa olsun, Beşiktaş 2 yıldır uzun süre lider olmaya alıştı. Şimdi hep geride olunca mental yorgunluk da bunu etkiliyor."


Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)