comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ricardo Sa Pinto: "Fikrim değişmedi, en iyi takım Beşiktaş"

06 Mart 2021, Cumartesi 22:32
Ricardo Sa Pinto:

Gaziantep FK teknik direktörü Ricardo Sa Pinto, mağlubiyetin ardından Süper Lig'in en iyi takımının Beşiktaş olduğunu tekrarladı.

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig'in 29. haftasında Gaziantep FK'yı 2-1 mağlup etti. Gaziantep FK teknik direktörü Ricardo Sa Pinto, maç sonu açıklamasında "Beşiktaş bugün her zamanki futbolunu oynayamadı. Çünkü biz izin vermedik. Ancak hala aynı fikirdeyim. Ligin en iyi takımı Beşiktaş." diye konuştu.

RICARDO SA PİNTO'NUN BASIN TOPLANTISI
"Maça iyi başladık. Pozisyonlara da girdik. Dicko'nun kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda kırmızı kart verilmesi gerekirken hakem bir şey yapmadı. VAR'a bile gidilmedi. Beşiktaş çok pozisyona girdiğinden değil konsantrasyon eksikliğinden kendi hatamızla golü yedik. Biz de pozisyonlara girdik. İkinci yarıya daha iyi başladık. Daha kontrollü ve istekliydik. Rakibimizi hataya zorladık. Biz iyi oynuyorduk, rakibimiz pozisyon bulamıyordu. İki değişiklik yaptık. Bir şey yaptıklarından değil kendi hatamızla ikinci golü yedik. Aboubakar gibi bir oyuncuya karşı hata yapar ve boşluk verirseniz golü rahatça atar."

"BEŞİKTAŞ LİGİN EN İYİ OYNAYAN TAKIMI"

"İki oyuncu daha değiştirerek sistem değişikliğine gittik. Takım hala puan almaya çalışıyordu. Gol de bulduk. Direkten dönen topumuz gol olsa buradan puanla dönerdik, bunu da hak ettiğimizi düşünüyoruz. Takım hiçbir zaman oyundan düşmedi, puan almaya çalıştı. Son dakikaya kadar isteğini sürdürdü. Diğer maçlarda da bunu yapıyoruz. Beşiktaş ligin en iyi oynayan takımı. Rahat oynamalarına izin vermedik. Bireysel olarak iyi oyuncuları ve çok seçenekleri var."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"