comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ricardo Quaresma'nın orta sevdası

14 Şubat 2018, Çarşamba 18:50

Süper Lig'de 21 hafta geride kalırken ligin en çok orta kesen oyuncusu Quaresma'nın rakiplerine attığı fark dikkat çekiyor.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de 2017-2018 sezonunda 21 hafta geride kalırken Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma zaman zaman denediği sayısız orta nedeniyle eleştiriliyor. Ricardo Quaresma herkesten çok orta denemesi yaparken, herkesten çok isabetli ve isabetsiz orta yapıyor. 


Süper Lig'de en çok isabetli orta yapan sağ kanatlar


Daha önceki haberlerimizde en çok isabetli orta yapan sağ bek, sol bek ve sol açıkları incelemiştik. Bu kez sıra sağ kanatların orta istatistiğinde...Geride kalan 21 haftada en az 5 maç sağ kanatta oynamış olan 24 oyuncuyu ele aldık. 

SÜPER LİG'İN EN ÇOK İSABETLİ ORTA KESEN SAĞ BEKLERİ
SÜPER LİG'İN EN ÇOK İSABETLİ ORTA KESEN SOL BEKLERİ

SÜPER LİG'İN EN ÇOK İSABETLİ ORTA KESEN SOL KANATLARI

Bu konuda Quaresma herkesten farklı bir noktada. 90 dakikada başına 4.7 isabetli orta yapan Quaresma en yakın takipçilerinin yaklaşık 3 katı isabetli orta kesiyor. Aynı zamanda 90 dakika başına 9.8 isabetsiz ortayla da rakiplerinden 2-3 kat daha fazla isabetsiz orta yapıyor.

Quaresma'dan sonra 2. sırada Olcan Adın var. Olcan 90 dakika başına 1.8 isabetli orta yaparken, 5.6 isabetsiz orta yapıyor. 

3. sırada Torje vardı ancak o Dİnamo Bükreş'e transfer oldu. Bu yüzden 3. sırayı Edin Visca kaptı. Visca 90 dakika başına 1.1 isabetli orta yaparken, 3.9 da isabetsiz orta yapıyor. 4. sıradaki Serdar Gürler'in 0.9 isabetli ortası 2.2 isabetsiz ortası var. 5. Yeni Malatyasporlu Michael Pereira da 0.9 isabetli orta, 2.6 isabetli orta istatistğine sahip. 

Süper Lig Analiz Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.