comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ricardo Quaresma, Beşiktaş'ı FIFA'ya şikayet etti

15 Şubat 2018, Perşembe 09:24
Ricardo Quaresma, Beşiktaş'ı FIFA'ya şikayet etti

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, siyah beyazlı yönetimin kendisine kestiği toplamda 350 bin Euro'luk disiplin cezası nedeni ile FIFA'nın yolunu tuttu.

FutbolArena - Beşiktaş forması altında uzun süredir başarılı bir şekilde performas sergileyen Portekizli yıldız Ricardo Quaresma zaman zaman saha içi ve saha dışı yaptığı disiplinsiz davranışlar sebebi ile toplamda 350 bin Euro'luk cezaya çarptırılmıştı.

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, siyah beyazlı yönetimin kendisine kestiği toplamda 350 bin Euro'luk disiplin cezası nedeni ile FIFA'nın yolunu tuttu.


Ricardo Quaresma, Beşiktaş'ı FIFA'ya şikayet etti


Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Portekizli yıldız geride kalan yaklaşık 2,5 sezonda performansıyla elde edilen başarılarda büyük pay sahibi olsa da gördüğü kartlar nedeniyle birçok kez takımı zor durumda bıraktı. Siyah-beyazlı yönetim de disiplin talimatı gereğince 2015-16'da 12 sarı, 2 kırmızı; 2016-17'de 10 sarı ve bu sezon 3 sarı, 1 kırmızı kart gören 34 yaşındaki futbolcuya toplamda yaklaşık 350 bin euro para cezası uyguladı. Ricardo Quaresma'nın geçen sezon genelde oyundan alındıktan sonra teknik heyete karşı ortaya koyduğu ölçüsüz tepkileri de göz önünde bulunduran siyah-beyazlılar, tecrübeli futbolcuya ağır bir fatura çıkardı.
FİFA ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE KARARA BAĞLAYACAK

Beşiktaş'la 2020'ye kadar sözleşmesi olan ve yıllık 2 milyon 100 bin Euro'nun yanı sıra maç başına 4 bin Euro kazanan Portekizli oyuncu, 350 bin Euro'luk cezaya karşı çıkarak, FIFA'ya başvurdu. FIFA'dan para cezasının iptal edilmesini isteyen Quaresma haksızlığa uğradığını ileri sürdü. Beşiktaş'la iletişime geçen FIFA'nın önümüzdeki günlerde Portekizli futbolcunun başvurusunu karara bağlaması bekleniyor.


Ricardo Quaresma'nın ortaları isabetli mi?


Daha önceki haberlerimizde en çok isabetli orta yapan sağ bek, sol bek ve sol açıkları incelemiştik. Bu kez sıra sağ kanatların orta istatistiğinde...Geride kalan 21 haftada en az 5 maç sağ kanatta oynamış olan 24 oyuncuyu ele aldık. 

SÜPER LİG'İN EN ÇOK İSABETLİ ORTA KESEN SAĞ BEKLERİ

SÜPER LİG'İN EN ÇOK İSABETLİ ORTA KESEN SOL BEKLERİ

SÜPER LİG'İN EN ÇOK İSABETLİ ORTA KESEN SOL KANATLARI

Bu konuda Quaresma herkesten farklı bir noktada. 90 dakikada başına 4.7 isabetli orta yapan Quaresma en yakın takipçilerinin yaklaşık 3 katı isabetli orta kesiyor. Aynı zamanda 90 dakika başına 9.8 isabetsiz ortayla da rakiplerinden 2-3 kat daha fazla isabetsiz orta yapıyor.

Quaresma'dan sonra 2. sırada Olcan Adın var. Olcan 90 dakika başına 1.8 isabetli orta yaparken, 5.6 isabetsiz orta yapıyor. 

3. sırada Torje vardı ancak o Dİnamo Bükreş'e transfer oldu. Bu yüzden 3. sırayı Edin Visca kaptı. Visca 90 dakika başına 1.1 isabetli orta yaparken, 3.9 da isabetsiz orta yapıyor. 4. sıradaki Serdar Gürler'in 0.9 isabetli ortası 2.2 isabetsiz ortası var. 5. Yeni Malatyasporlu Michael Pereira da 0.9 isabetli orta, 2.6 isabetli orta istatistğine sahip.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.
 

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.