comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Rekor Karius'ta! 20 saniye (6 saniye kuralı ne zaman uygulandı?

22 Haziran 2020, Pazartesi 19:03
Rekor Karius'ta! 20 saniye (6 saniye kuralı ne zaman uygulandı?

Galatasaray-Gaziantep FK maçından sonra 6 saniye kuralı kamuoyunda gündem oluşturdu. beIN Sports yorumcusu Mehmet Demirkol, yakın zamanda rekorun Karius'ta olduğunu söyledi. 

FutbolArena - Galatasaray - Gaziantep FK maçında kaleci Okan Kocuk'un 6 saniye kuralını ihlal etmesi gerekçesiyle verilen en direkt serbest vuruş kararı sarı kamuoyunda en fazla konuşulan konuların başında geldi. 
beIN Sports, Galatasaray kalecisi Okan Kocuk'un 18 saniye topu elinde tuttuğunu tespit etti. 
beIN Sports yorumcusu Mehmet Demirkol, Süper Lig'de yakın zamanda 6 saniye kuralını ihlal eden kalecilerin maçlarına baktı ve rekorun yakın zamanda Karius'a ait olduğunu söyledi. 

"REKOR KARIUS'TA!"

Bu sezon oynanan ve siyah beyazlıların 2-1 kazandığı Antalyaspor - Beşiktaş maçında 90+5'te Karius'un 20 saniye topu tuttuğu beIN Sports'ta tespit edildi.  Mehmet Demirkol, "Antalyaspor ile Beşiktaş arasında oynanan maçta 90+5. Beşiktaş 2-1 önde. 19.92 Arasak daha da buluruz. Baktığımız maçlarda hep bulduk. En son uygulaması 2009 galiba. Uygulanmayan bir kural sonuçta. Böyle bir kural var ama uygulanmıyor. Kimsenin de umursamadığı, düşünmediği bir kural. Hoca bunu niye çaldı? Esas mesele o. Gaziantep FK'nın golünü iptal etmeye mecbur kaldı." diye konuştu. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!