comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Reha Kapsal, Şenol Güneş için ne dedi? (Reha Kapsal kimdir?)

10 Mart 2019, Pazar 22:13
Reha Kapsal, Şenol Güneş için ne dedi? (Reha Kapsal kimdir?)

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Atiker Konyaspor mücadelesi sonrasında basın toplantısında BeIN Sports yorumcusu Reha Kapsal hakkında flaş açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında Atiker Konyaspor ile Vodadone Park'ta karşı karşıya geldi. Mücadele Beşiktaş'ın 3-2 üstünlüğü ile tamamlanırken teknik direktör Şenol Güneş'in mücadele sonunda gerçekleştirdiği basın toplantısı geceye damga vurdu. Şenol Güneş, BeIN Sports yorumcusu Reha Kapsal hakkında flaş açıklamalarda bulundu.


Reha Kapsal, Şenol Güneş'e ne dedi? Şenol Güneş'ten Reha Kapsal açıklaması


BeIN Sports yorumcusu Reha Kapsal, Atiker Konyaspor maçı sonrasında teknik direktör Şenol Güneş hakkında: ''Yönetim ile arasında sözleşme problemi var'' açıklamasını yapmıştı.

Şenol Güneş, Konyaspor maçı sonrasında düzenlediği basın toplantısında Reha Kapsal'ı kastederek çok sert açıklamalarda bulundu. Şenol Güneş: ''Nasıl tepki varmış? Burada gidip kalmamız para konusu değil. Para bizim namusumuzdan önemli değil. Yanlış bilgi veriyorlar. Kamuoyu oluşturmayı bıraksınlar. Neyin parası? Maçı bıraktılar parayı mı konuşuyorlar?" dedi.
''BEN PARA İÇİN KALIYOR DEMEDİM''

Bu sözler üzerinde yorumcu Reha Kapsal: "Ben Şenol hoca için bir şey var mı dedim. Kesin var demedim. %100 tazminat var demedim. Benim söylediğim farklı bir cümle. Ben para için kalıyor veya gitmiyor demedim." açıklamasında bulundu. 

Reha Kapsal kimdir?


1963 Doğumlu olan eski futbolcu Reha Kapsal bir süredir BeIN Sports bünyesinde yayınlanan Süper Lig karşılaşmalarının yorumculuğunu yapıyordu. Aynı zamanda teknik direktörlük görevini de yürüten Reha Kapsal son olarak Şenol Güneş hakkında yaptığı açıklamalar ile gündeme geldi.

''BEŞİKTAŞ'IN TEK SUÇU ŞENOL GÜNEŞ Mİ?''
 
 

Beşiktaş 3-2 Atiker Konyaspor Şenol Güneş'in maç sonu açıklamaları


"TAZMİNATTAN MI GİDİYORUZ YOKSA?"

Saha sonucundan mı gidiyoruz yoksa tazminattan mı gidiyoruz? Para için gitmediğimi söylüyorlar. Başarısızlıkta sorumlu benim. Bağlı olduğu kurumum var. Kararları yönetim veriyor. Sahadaki oyuncunun hatasında sorumlu benim. Oyuncuya bağırdığınız zaman onun üzerindeki baskı daha da artıyor. Benim namusun paradan daha önemlidir."

"ONDAN SONRA FUTBOL KONUŞUN DİYORSUNUZ"

Sonra çıkıp diyorlar ki "Futbol gelişsin." Futbol mu bu? Saçma sapan konuşuyorlar! Bu yorum değil, böyle bir yorum yok. Kafana göre bir bilgi bu! Sen beni itibarsızlaştırmaya çalışıyorsun ama benim bir geçmişime bak. Saha sonuçlarında sorumlu benim. Ancak benim bağlı olduğum bir kurum var. Biraz saygınız olsun ya!" Benim geçmişime bakın. Para yüzünden ayrılmadı diyorlar. Saçma sapan konuşuyorlar. Ondan sonra futbol konuşun diyorsunuz."

"TARAFTAR SEVSİN DİYE GELMEDİM"

Taraftar beni sevsin diye gelmedim. Beni çok sevdiler. Bugün de olumsuz tezahüratlar vardı ama çoğunluğun öyle olduğunu düşünmüyorum. Kazanınca herkes zaten birbirine bağlı herkes. Varsa öyle bir eksiklik bilgilendireyim. Biraz namus kavramımın da önüne çıkarak saldırmaları yapmayın. Ben inanıyorum ki, taraftarlar takımın başarısı için daha farklı davranacaktır. Beşiktaş büyük kulüp. Bu sahada olan oyuncularla sene sonuna kadar oynayacağız. Burada attığınız her nifak tohumu, ileride ciddi patlamaya sebep olacaktır.

"TAKIMI BÖLECEK ANLAYIŞ"

Takımı bölecek anlayışı doğru bulmuyorum. Taraftarın oyuncuya bağırması oyuncuyu etkiler, doğal olarak takımı etkiler. Ancak tribünde olumlu olanlar, olumsuz olanları bastırmalıydı. Sahadakiler bu takımın oyuncuları. 2-3 gün önce "Ya 2-3 bin kişi size karşı bağırıp sahaya inerse ne yaparsınız" diyenler için bugün güzel bir gün oldu! Ancak onlar Beşiktaşlı değil ha söyleyeyim!

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"