comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklama! Türkiye Kupası finali Diyarbakır'da!

17 Mart 2018, Cumartesi 17:31

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Kupası finalinin Diyarbakır'da oynanacağını açıkladı.

FutbolArena - Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Akhisarspor'un yarı final mücadelesi verdiği 2017-2018 sezonu Türkiye Kupası finalinin oynanacağı şehri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.


Türkiye Kupası finali ne zaman, hangi statta?


9 Mayıs Çarşamba günü oynanacak olan Türkiye Kupası final maçının Diyarbakır'da oynanacağı resmen açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklama ile finalin tarihi ve yeri kesinleşmiş oldu. 


Türkiye Kupası yarı final rövanş maçları ne zaman?


Türkiye Kupası yarı finalinde Akhisarspor ile Galatasaray, Fenerbahçe ile de Beşiktaş karşılaşmış ve ilk maçlar Akhisarspor Stadı ile Vodafone Park'ta oynanmıştı. Beşiktaş - Fenerbahçe arasındaki ilk maç 2-2 berabere biterken, Akhisarspor - Galatasaray maçını da konuk ekip 1-2 kazanmıştı.

Bu maçların rövaşları önümüzdeki ay Nisan ayının 17-18 veya 19'unda oynanacak.
TFF'DEN RESMİ AÇIKLAMA

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu da resmi internet sitesinden finalin yeri ile ilgili bir açıklama yaptı. İşte TFF'nin açıklaması

"Türkiye Futbol Federasyonu, 2017-2018 sezonu Ziraat Türkiye Kupası finalinin Diyarbakır'da oynanmasını kararlaştırdı.

3 Ağustos 2017 tarihinde yapılan Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısında Ziraat Türkiye Kupası finalinin Eskişehir, Süper Kupa'nın da Konya ilinde oynanması planlanmış ve kamuoyuna duyurulmuştu.

Ancak son dönemdeki gelişmeler doğrultusunda; ülkemizin ne denli güçlü ve güvenli olduğunu göstermenin en iyi yolunun başta futbol olmak üzere, önemli spor organizasyonlarının özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan kentlerimizde yapılmasının önemi ortaya çıktı.

TFF Yönetim Kurulu, yaptığı değerlendirmede ülkemizdeki tüm organizasyonların güvenli bir şekilde gerçekleştirildiğini tüm dünyaya göstermek için Ziraat Türkiye Kupası finalinin tamamlanma aşamasında olan Diyarbakır Yeni Stadyumu'nda oynanmasına karar verdi.

Bu karara göre Ziraat Türkiye Kupası finali, 9 Mayıs 2018 Çarşamba günü Diyarbakır Yeni Stadyumu'nda oynanacak."

Ziraat Türkiye Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.