comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Rangers, Rıdvan Yılmaz transferini açıkladı! Bonservis bedeli...

25 Temmuz 2022, Pazartesi 19:52
Rangers, Rıdvan Yılmaz transferini açıkladı! Bonservis bedeli...

Beşiktaş, Rıdvan Yılmaz'ın İskoçya ekibi Rangers'a transferinin mali detaylarını KAP'a bildirdi.

FutbolArena - Beşiktaş, Rıdvan Yılmaz'ın 4 milyon euro bonservis ve 2.25 milyon euro şartlı bağlı bedel karşılığında İskoçya ekibi Rangers'a transfer olduğunu açıkladı. Rangers aynı zamanda Rıdvan Yılmaz'ın bir sonraki satışından elde edilecek gelirin %20'sini Beşiktaş'a ödeyecek.

Rıdvan Yılmaz, Rangers ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Rıdvan Yılmaz ilk sözlerinde "Rangers, Avrupa'nın en iyi takımlarına karşı mücadele edebileceğini göstermiş bir kulüp. Taraftarlar hakkında çok şey duydum ve onların önünde oynamak için sabırsızlanıyorum." ifadelerini kullandı.
Rangers Teknik Direktörü Van Bronckhorst: "Rıdvan'ı kadromuza kattığımız için çok mutluyum. Takıma kalite getireceğine inanıyorum. Son birkaç sezonda Beşiktaş'ta gösterdiği gelişimden etkilendim. Onunla çalışmayı dört gözle bekliyorum."
Rangers Sportif Direktörü Ross Wilson: "Yüksek potansiyelli ve kaliteli bir sol beke yatırım yapmak istiyorduk. Rıdvan Yılmaz, Beşiktaş'taki performansıyla Avrupa'nın beğenisini kazanan yetenekli genç bir oyuncu. Rıdvan'ı Rangers'a getirdiğimiz için çok mutluyuz."

BEŞİKTAŞ'IN KAP AÇIKLAMASI

"Profesyonel futbolcumuz Rıdvan Yılmaz'ın Rangers FC Kulübü'ne kesin transferi konusunda; 4.000.000 Avro garanti bedel , 2.250.000 Avro şarta bağlı bedel ve oyuncunun Rangers FC ile sözleşmesi devam ederken bir başka kulübe kiralanması veya kesin transferi hallerinde, net transfer gelirinin %20'sinin Şirketimize ödenmesi, şeklinde anlaşma sağlanmıştır."

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!