comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Rachid Ghezzal: 'Türkiye'nin en büyük takımına geldim'

03 Kasım 2020, Salı 14:19
Rachid Ghezzal: 'Türkiye'nin en büyük takımına geldim'

Beşiktaş'ın yeni transferi Rachid Ghezzal, basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Beşiktaş'ın bu sezon kadrsouna kattığı Rachid Ghezzal basın toplantısı düzenledi. Cezayirli futbolcunun basın toplantısında yaptığı açıklamalarda derlediklerimiz haberimizde.

"TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK TAKIMINA GELDİM"
Beşiktaş'ta olduğum için çok mutluyum. Emeği geçen ve bana destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Burada olmak çok güzel. Burada daha önce oynayan Cezayirli oyunculardan bilgi almıştım. Taraftarın ne kadar çılgın olduğundan bahsetmişlerdi. Beşiktaş'tan teklif aldığım için çok heyecanlandım. Türkiye'nin en büyük kulübüne gelme, yeni bir meydan okuma şansı elime geçmişti.

"ELİMDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞACAĞIM"

"Cezayirli futbolcular için Türkiye en iyi yer midir bilmiyorum ama benim için iyi bir fırsattı. Türkiye Ligi kaliteli bir lig. Elimden geleni yapmak için buraya geldim. Ben elimden geleni yaptığım sürece takıma faydalı olmaya devam edeceğim."

"SÜPER LİG, FRANSA LİGİ'Nİ ANDIRIYOR"

"İngiltere ve Türkiye Ligi arasında farklılıklar var. Premier Lig'de düşme adayı bir takım bile galibiyet için sahaya çıkıyor. Süper Lig' biraz Fransa ve İtalya Ligi'ne benzetiyorum. Süper Lig'in kalitesi bana Fransa Ligi'ni andırıyor. Hakemler her yerde aynı, kurallar da öyle. Premier Lig'de hakemlerin VAR konusunda karar alma süresi biraz daha hızlı. 

"CENGİZ ÜNDER'İ ÇOK BEĞENİYORUM"

"Cengiz Ünder ile buraya gelmeden önce tanışma fırsatı elde ettim. Fiorentina'da oynadığım dönemde de kendisi İtalya'da oynuyordu. Cengiz güçlü, hızlı ve teknik bir futbolcu. Kendisini beğeniyorum. İyi işler yapacağına inanıyorum. Zaten Çağlar da orada ve kendisine yardımcı olacaktır."

"SÖZLEŞME HAKKINDA KONUŞMAK İÇİN ERKEN"

"Sözleşme hakkında konuşmak için çok erken. Şu an mutluyum. Çalışmaya devam edip takımca iyi sonuçlar almak istiyorum. Ben her maçta yüzde 200 performans sergilemeye çalışıyorum. Gün geçtikçe daha iyi oluyoruz."

"FEGHOULI İLE HENÜZ GÖRÜŞMEDİM"

"Feghouli ile henüz konuşmadım çünkü Galatasaray'ın futbolcusu. Herhangi birisiyle burası hakkında konuşma ihtiyacı hissetmedim. Burada zaten herkes bana yardımcı oluyor. Kiminle konuşursam konuşayım herkes Beşiktaş hakkında güzel şeyler söylüyor. Derbiler taraftar ve kulüpler için çok önemli. Umarım Galatasaray ile oynayacağımız derbi sonrası üzülen taraf Feghouli olur."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"