comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Quaresma PFDK'ya sevk edildi! Ağır ceza yolda! Beşiktaş ve Fenerbahçe de...

02 Mart 2018, Cuma 17:43

Beşiktaş - Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası maçının ardından iki kulüp dışında müsabakada kırmızı kart gören Ricardo Quaresma PFDK'ya sevk edildi. 

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında Vodafone Park'ta oynanan derbide yaşanan olayların ardından Beşiktaş, Fenerbahçe ve Ricardo Quaresma PFDK'ya sevk edildi. Müsabakanın ikinci yarısında direkt olarak kırmızı kart gören Ricardo Quaresma'yı ağır bir fatura bekliyor. 


Ricardo Quaresma kaç maç ceza alacak?


Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, Beşiktaş - Fenerbahçe maçında direkt kırmızı kart gören Ricardo Quaresma ile ilgili, "BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü futbolcusu RICARDO ANDRADE QUARESMA BERNARDO'nun aynı müsabakadaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca ve "saldırısı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 44. maddesi uyarınca 02.03.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi. 

İki farklı neden Kural dışı hareket ve "saldırıdan" ötürü PFDK'ya sevk edilen Quaresma'yı ağır bir ceza bekliyor. 
TFF'DEN AÇIKLAMA

- BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü'nün 01.03.2018 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca ve "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

- FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü'nün 01.03.2018 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Yayın Talimatı'nın 12/3. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (14 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.