comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Quaresma kaç maç ceza alır? Atilla Türker yorumladı

05 Mart 2018, Pazartesi 14:39
Quaresma kaç maç ceza alır? Atilla Türker yorumladı

Fenerbahçe derbisinde kırmızı kart gören Ricardo Quaresma'nın kaç maç ceza alacağı merak edilirken, gazeteci Atilla Türker konuyla ilgili FutbolArena'ya görüşlerini aktardı.

FutbolArena ÖzelBeşiktaş ve Fenerbahçe arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final müsabakası karşılaşmasında gördüğü kırmızı kart nedeni ile oyun dışı kalan Ricardo Quaresma'nın kaç maç ceza alacağı büyük merak konusu.

FutbolArena, Habertürk Gazetesi'nden Atilla Türker'e Fenerbahçe maçında gördüğü kırmızı kart ile PFDK'ya sevk edilen Ricardo Quaresma'nın kaç maç ceza alabileceğini sorduk.
- Ricardo Quaresma kaç maç ceza alır
''Ricardo Quaresma'nın dört ya da beş maç ceza alacağını tahmin ediyorum. İki ayrı maddeden, iki ayrı eylemden disiplin kuruluna sevk edildi. Bunlardan birisi kuraldışı hareket, malum vurdu rakibine. Bu iki ile dört maç arası ceza gerektiriyor. Genellikle alt limitten veriliyor, iki maç buradan verilir diye düşünüyorum. Daha sonra saldırı var. Saldırının cezası, beş ile on maç ama hiçbir zaman çok nadir durumlar dışında on maç verilmiyor. Bu iki artı beş yedi maç eder. Fakat bu tür durumlarda genelde uygulanan tabloyu söylemek istiyorum, indirim yapılıyor. İyi niyet, tahrik gibi nedenlerden. Velhasıl sonuç olarak quaresma'nın dört ya da beş maç ceza alacağını düşünüyorum. Ama diyelim ki beş maç aldı, tahkim kurulu bunu dörde indirebilir, dört maç ceza aldı tahkim kurulu bunu üç maça indirebilir.''
İki derbinin hakemlerine bakarsak Fırat Aydınus ve Cüneyt Çakır nasıl yönettiler sizce? 

''
Bir kere şöyle bir gerçek var, Cüneyt Çakır dünyanın en iyi hakemleri arasında yer alıyor. Bu doğrultuda Barcelona, Chelsea ve Real Madrid'in maçlarını yönetiyor. Keza Fırat Aydınus da geçmiş yaşantısını daha iyi değerlendirseydi önü tıkanmayıp daha iyi açılsaydı dünya çapında bir hakem olabilirdi. Yani söylemek istediğim şu; Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus Türkiye'nin uzak ara en iyi hakemleri. Her iki hakeminde görev aldığı maçlarda hataları oldu ama ne olursa olsun inanılmaz bir baskı olduğu için, medya baskısı kulüp baskısı taraftar baskısı her türlü baskı neticesinde hatalar peşi sıra geliyor. Tabi doğaldır bu Cüneyt Çakır'ın ilk maç da hataları oldu, Fırat Aydınus' un vermediği penaltılar atladığı pozisyonlar oldu ama şöyle bir durum var; pek çok hakem hocasının söylediği gibi, “Türkiye'de maalesef hakemlerimiz inanılmaz baskıdan dolayı hakemlik yapamıyorlar, adeta polis jandarma görevi yapıyorlar.” Diyorlar. Futbolcular son derece kötü niyetli. Bu çerçevede hakemlerimiz iyi niyetli fakat kötü bir tablo ortaya çıkıyor. Yanlış düdükler çalınabiliyor.''

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.