comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Quaresma: "Asker selamında saygısızlık yok"

16 Ekim 2019, Çarşamba 18:11
Quaresma:

Kasımpaşalı futbolcu Ricardo Quaresma, eski hocası Şenol Güneş'e övgüler yağdırırken, Beşiktaş taraftarları hakkında da konuştu. Portekizli futbolcu milli futbolcularımızın asker selamında ise herhangi bir saygısızlık olmadığını söyledi. 

FutbolArena - Bu sezon Beşiktaş'tan ayrılarak Kasımpaşa'ya transfer olan Ricardo Quaresma, A Spor'a konuştu. Portekizli futbolcu Şenol Güneş, milli takım, Beşiktaş taraftarları ve son olarak milli futbolcularımızın asker selamı vermesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

"ŞENOL GÜNEŞ ÇOK BAŞARILI BİR TEKNİK DİREKTÖR"
Beşiktaş'ta 4 sezon geçirdi. 2 sezon şampiyonluk yaşadı. Diğer 2 sezonda şampiyonluk yaşayamadı. Çünkü kulübün içinde yaşadığı zorluklar vardı. Bunlar da etkiledi. Türk milli takımında başarılı grafik çiziyor. Şenol Güneş benim için çok iyi bir teknik direktör ve çok iyi bir karakter. Onun için sadece en iyisini dileyebilirim. 

"ASKER SELAMINDA SAYGISIZLIK GÖRMÜYORUM"

Gol attıktan sonra her oyuncu, her takım istediği şekilde golü kutlayabilir. Asker selamında kimseye saygısızlık olduğunu düşünmüyorum. Tabi buna karar verecek kişi ben değilim. Bazen çok fazla şey söylemek istiyorsunuz ama o zaman haksızlığa uğrayacağınızı düşünüyorsunuz. O yüzden benim görüşüme herkes golü istediği gibi kutlayabilir. 

"BİRÇOK BEŞİKTAŞ TARAFTARI DÖNMEMİ İSTİYOR"
Beşiktaş'ta ayrıldıktan sonra karşılaştığın taraftarlardan nasıl tepkiler alıyorsun? yönündeki soruya yanıt veren Ricardo Quaresma, "Bana hala aynı sevgi, tutku ve aynı saygıyla yaklaşıyorlar. Birçok taraftar Beşiktaş'a geri dönmemi istiyor. Beşiktaş taraftarını hayatım boyunca unutmayacağım. Benim futbol hayatımda iz bırakan bir futbolcu ve beni her zaman desteklediler." dedi. 

"BEŞİKTAŞ'TA SON 2 YILDA FUTBOL DIŞI PROBLEMLER BİZİ ETKİLEDİ"
Beşiktaş'ta diğer 2 yılda kulübün içinde de birçok şey meydana geldi. Bunlarla alakalı tekrar gündem oluşturmak istemiyorum. Takımı etkileyen durumlar meydana geldi. Bu süreçte harika bir teknik direktör ve çok iyi takım arkadaşlarımla çalıştım. İlk 2 yıl bizim için fantastikti. Sonraki 2 yılda hem futbol dışındaki problemler, hem de kulübün içindeki problemler bizi etkiledi. Ancak bununla ilgili fazla konuşmak istemyorum. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!