comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Porto Teknik Direktörü Sergio Conceiaço: 'Beşiktaş'a karşı kolay değil.'

21 Kasım 2017, Salı 23:52
Porto Teknik Direktörü Sergio Conceiaço: 'Beşiktaş'a karşı kolay değil.'

Porto Teknik Direktörü Sergio Conceiaço, Beşiktaş maçının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde 1-1 berabere kaldığı Porto maçının ardından Portekiz temsilcisinin teknik direktörü Sergio Conceiaço, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 


Beşiktaş 1-1 Porto Sergio Conceiaço'nun basın toplantısı


"İKİNCİ YARIDA BEŞİTKAŞ ÖNE ÇIKTI"

“Bugün daha istikrarlı oynadık. İki takım da kazanmak istedi ve rekabetçi bir maç çıkardılar. İki takım da pozisyonlar üretti. İlk yarıda biz daha iyiydik, ikinci yarıda Beşiktaş öne çıktı. Bugün galibiyet de alabilirdik ama beraberlikle ayrılıyoruz."
"ÇOK GÜÇLÜ BİR TAKIMA KARŞI OYNADIK"

“Tabii ki amacımız üst tura çıkmak. Monaco maçımız var. Sürprizlerle dolu bir gruptayız. Önümüzdeki maçtan sonra çok farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Grubun sonuçları Monaço-Leipzig maçına da bağlı. Çok güçlü bir takıma karşı oynadık. Beşiktaş çok tecrübeli bir takım. Leipzig daha genç oyunculardan kurulu ama kapasitesi yüksek bir takım. Bir sonraki maça iyi hazırlanacağımızı düşünüyorum. Biz bugün bir şey kaybetmedik ve şansımız devam ediyor. Alacağımız tavırlar ve bundan sonraki maçtaki duruşumuzu belirleyecek. Heyecanımızı sürdürmemiz gerekiyor çünkü hala 1 maç daha var

"VODAFONE PARK ATMOSFERİ"

Harika bir maç çıkardılar. Müthiş bir taraftar eşliğinde üst tura çıktıkları için tebrik ediyorum Beşiktaş'ı. Grupta önümüzdeki günlerde neler olacağını bilmiyorum. Beşiktaş, Leipzig''de kazanır mı, kazanmaz mı bilmiyorum ama bizim bu hesaplara bağlı kalmamamız lazım. Önümüzdeki maça odaklanmamız gerekiyor. Bu atmosferi çok beğendim bu akşam. Portekiz basınında biraz abartılmıştı. Atmosferden çok etkilenmedi takımım. Çok da güzel ve etkili bir oyun ortaya çıktı”

"LEİPZİG, BEŞİKTAŞ'I YENEBİLİR"

 “Bence Almanya'da Beşiktaş'ı ağırlarken kazanmak için elinden geleni yapacaktır. Ben Beşiktaş'ın Almanya'da kazanmasının zor olduğunu düşünüyorum. Şampiyonlar Ligi'ndeki bütün futbolcular elinden geleni yapıyor. Leipzig kaliteli bir takım. Önümüzdeki maç için şu anda konuşmak erken” 

"ABOUBAKAR'IN SEVİLMESİ NORMAL"

Aboubakar, Beşiktaş taraftarıyla tezahürata eşlik mi etti? Benim haberim yok. Beşiktaş, Aboubakar'la ilgileniyor mu? O zaman başkan burada, kendisine transferle ilgili teklif yapabilirsiniz. Futbolda oyuncular farklı takımlarda oynarlar. Quaresma da Beşiktaş'ta oynayan bir futbolcu, daha önce Porto'da oynamıştı. Quaresma maçtan çıkarken Porto taraftarı tarafından da alkışlandı. Aboubakar'ın da bu kadar sevilmesi normal. Futbolun içinde olan, iyi niyetli bir durum olduğunu düşünüyorum"

"BEŞİKTAŞ BİZDEN DAHA YÜKSEK BÜTÇELİ TAKIM"

Öte yandan Sergio Conceiaço, Portekiz basınında A Bola'ya ise flaş bir röportaj verdi. Teknik adam, "Bu ortamda oynamak kolay değildi. Çünkü bizden daha yüksek bütçeli takıma karşı oynadık. Tıpkı Leipzig ve Monaco'da olduğu gibi." diye konuştu. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)