comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Pancu'dan itiraf: 'Galatasaray'a transfer olacaktım'

02 Ocak 2018, Salı 18:04
Pancu'dan itiraf: 'Galatasaray'a transfer olacaktım'

Beşiktaş'ın Rumen futbolcusu Daniel Pancu, Gheorghe Hagi döneminde Galatasaray'a transfer olabileceğini söyledi.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ta 2002-2006 yılları arasında 3.5 sezon forma giyen Rumen forvet Daniel Pancu, geçmiş günlerle ilgili itirafta bulundu. Daniel Pancu, Gheorghe Hagi'nin kendisini Galatasaray'a transfer etmek istediğini söyledi.

"GHEORGHE HAGİ BENİ MİLLİ TAKIMA ALMIŞTI"
Galatasaray'ın ve Rumen futbolunun efsane ismi Gheorghe Hagi futbolu bıraktıktan sonra Rumen Milli Takımını çalıştırmıştı. Bu dönemde Hagi'nin kendisini ilk kez Romanya Milli Takımına çağıran teknik direktör olduğunu söyleyen Pancu Gazeta Sporturilor'a verdiği röportajda, "Diğer hocaların aksine beni Milli takıma çağırma cesaretini Hagi göstermişti" dedi.

Hagi'nin daha sonra Galatasaray'ın başına geçtiğini ve kendisini Galatasaray'a da transfer etmek istediğini söyleyen Pancu, buna karşın Beşiktaş'ın kendisini o dönemde bırakmadığını ifade etti. 

"DEL BOSQUE İYİ ADAMDI AMA..."

Beşiktaş'ta o dönemde teknik direktörlük yapan Vicente Del Bosque'nin kendisini beğendiğini ve göndermek istemediğini açıklayan Pancu, "Beni çok severdi. Çok karakterli bir adamdı. Fakat mütevazı ve sessiz biriydi. Bu Türk futbolu için uygun bir tarz değil. Türk futbolunda şampiyon olmak istiyorsanız agresif olmak zorundasınız" dedi. 

Beşiktaş ile ilgili tüm gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)