comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Orkun Kökçü: 'Türkiye'yi seçtim çünkü...'

21 Temmuz 2019, Pazar 18:50
Orkun Kökçü: 'Türkiye'yi seçtim çünkü...'

Milli takım tercihini Türkiye'den yana kullanan Feyenoord'un genç futbolcusu Orkun Kökçü, gerekçelerini anlattı. 

FutbolArena Dış Haberler - Hollanda'da Feyenoord forması giyen ve milli takım tercihini Türkiye'den yana kullandıktan sonra açıklamalarda bulundu. 

"TÜRKİYE BENİM VATANIM"
Türkiye'deki antrenörler ve Türkiye Futbol Federasyonu ile görüştük. Sonrasında düşündüm ve beni ikna ettiler. Türkiye benim vatanım ve orada yaşayan sevdiklerim var. Türkler ayrıca gururlu insanlar. Ben de öyleyim. 

"HİSLERİM TÜRKİYE'YE DAHA YAKINDI"

Koeman ile Hollanda milli takımı hakkında görüşecektim. Ancak benimle konuşmadılar. 19 yaşında Hollanda için oynadım ama sonraki aşamada gelen çağrı olmadı. Hislerim Türkiye'ye daha yakındı ve seçimimi yaptım. 
 

Orkun Kökçü kimdir, kaç yaşında?


Transfer döneminde Beşiktaş'la ismi anılan Orkun Kökçü Feyenoord'da forma giyiyor. Orkun Kökçü 17 yaşında. Orkun Kökçü Feyenoord'da merkez orta saha pozisyonunda görev yapıyor. 2014 yılında Groningen alt yapısından Feyenoord'a transfer olan ve Feyenoord genç takımında forma giyen Orkun Kökçü, daha sonrasında Feyenoord'un U17, U19 ve U21 takımlarında görev aldı. Feyenoord ile 2020 yılına kadar sözleşmesi bulunan genç futbolcu bu sezon 21 resmi maçta forma giydi ve 8 gol, 5 asistlik performans sergiledi.

FutbolArana Haber Turu (5 Aralık 2019)