comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ömer Üründül'ün şampiyonluk favorisi Beşiktaş ve Başakşehir

11 Ağustos 2017, Cuma 12:21
Ömer Üründül'ün şampiyonluk favorisi Beşiktaş ve Başakşehir

Ömer Üründül, bugün startını vercek 2017-2018 Süper Lig sezonu öncesi takımların son durumlarıyla ilgili konuştu. Ömer Üründül, şampiyonluk favorisi olarak Medipol Başakşehir ve Beşiktaş'ı belirledi.

FutbolArena - Süper Lig'de büyük heyecan bugün başlıyor. Yaklaşık 2.5 aylık aranın ardından Süper Lig'de 2017-2018 sezonu başlıyor. Spor yazarlarından Ömer Üründül, Sabah'ta yer alan bölümde yeni sezona ilişkin yorum ve tahminlerde bulundu.

Zirveyi kovalayan 5 takımın da kaliteli transferler yaptığını belirten Ömer Üründül şampiyonluk şansı olarak Beşiktaş ve Medipol Başakşehir'e daha çok şans verdi.
Ömer Üründül'ün Süper Lig ile ilgili yorumları

"ÇOK ÇEKİŞMELİ ZORLU BİR LİG OLACAK"

Geçen senenin bekleneni veremeyen takımları Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor, önemli transferler yaptı. Beşiktaş kadrosunda iki önemli ismi kaybetti. Aboubakar, Marcelo, yerlerine de Pepe ve Negredo'yu aldı. Oturmuş bir saha içi düzeni ve takımını iyi tanıyan bir teknik direktörü var. Başakşehir de çok başarılı transferler yaptı. Onların da bu transferleri yanında oturmuş makine gibi işleyen düzenleri var. Bu çerçeve dahilinde çok çekişmeli ve zorlu bir lig olacağı görüşündeyim. Ancak, bütün sorun futbolda kronikleşmiş şiddetin mutlaka kökünü kazımalıyız. Aksi takdirde keyif yerine hayal kırıklığı yaşarız.

"BEŞİKTAŞ VE BAŞAKŞEHİR DAHA ÖNDE"

Yine ilk favoriler oturmuş düzenleri dolayısıyla Beşiktaş ve Başakşehir. Ama bir gerçek var ki, geçene seneki rahatlığı bu sene bulamayacaklar. Her ne kadar G. Saray, F. Bahçe ve Trabzonspor kadro istikrarı ve düzen açısından mutlaka sıkıntı yaşayacaklarını düşünsek de yine de zirveyi mutlaka tehdit edeceklerdir.

"GOL KRALI İÇİN 4 SANTRFOR ADAYIM..."

Günümüz futbolunda santrfor mevkii çok önemli. F.Bahçe haricinde diğer takımlar bu konuyu hallettiler (Negredo, Gomis, Burak, Adebayor). Gol kralı bu santforlardan birinden çıkacak. Tabi ki devamlılık sağlarsa ve sakatlık nedeniyle maç eksiklerini gündeme gelmezse birinci adayım Negredo…

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)