comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ömer Erdoğan'dan Mete Kalkavan ve Oğuzhan Akgün'e tepki

05 Eylül 2022, Pazartesi 02:53
Ömer Erdoğan'dan Mete Kalkavan ve Oğuzhan Akgün'e tepki

Ankaragücü Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, Beşiktaş maçının ardından hakem Mete Kalkavan'ın kötü maç yönettiğini söylerken, "Maçın sonunda tatsız olaylar yaşandı. Bunun başlangıcı Oğuzhan Akgün'ün kulübemize ve taraftarımıza küfür ederek tahrik etmesi." dedi. 

FutbolArena - Süper Lig'de oynanan Ankaragücü - Beşiktaş maçının ardından Ankaragücü Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, yaşanan olaylarla ilgili konuştu. 

ÖMER ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI
Mete Kalkavan maçın biraz seyrini değiştirdi. 25.000 kişilik taraftar grubu var. Futboldan anlayan taraftarlar. Bize verilen fauller, sarı kartlar aynı şekilde rakibe verilmiyor. Küçük dokunuşlar. Ayrıca Beşiktaş'a verilen penaltı bize verilir miydi? Sanmıyorum."Hakem yönetimi beni üzdü. Maçın sonunda tatsız olaylar yaşandı. Bunun başlangıcı Oğuzhan Akgün'ün kulübemize ve taraftarımıza küfür ederek tahrik etmesi. Çok ciddi şekilde beni üzdü. Genç oyuncu kazandıralım diyoruz ama önce kaliteli insan kazandırmamız gerekiyor. Bu yaşta bu kadar saygısızca hareket, devamında olayların ateşlenmesi bize belki çok ağır ceza gelecek. Bize yazık değil mi? Taraftarlar, futbolu bilen bir topluluk. Bize verilen kartlar, karşı tarafa verilmeyince bize basit şeyler çalıp da rakibe verilmeyince maalesef bir tepki gösteriyorlar. Şiddeti biraz fazla oldu ama olayların bu boyuta gelmesinde Beşiktaşlı Oğuzhan sorumlu. Oğuzhan Akgün futbol camiasında daha hiçbir şey başarmamış biri ve eğer bu şekilde bir yerlere gelmek istiyorsa yanlış yolda. Beşiktaş altyapısından birini suçlamak istemiyorum ama Oğuzhan bu küfür hakkını nereden buluyor?" 

BİZİM LİGİMİZE YAKIŞMIYOR

Ömer Erdoğan ayrıca, "Manchester United - Arsenal maçını izledim. Orada küçük temaslar devam. Küçük temaslarla futbolcuların çok çabuk kendini yere atması, oyunun çok durması bizim ligimize yakışmıyor. Futbolcular yardımcı olmalı ama hakemin de olayı iyi sezmesi lazım. "Bizim ligimizde sürekli itiraz, kendini yere atmalar."  ifadelerini kullandı. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!