comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ömer Erdoğan'dan Beşiktaş sözleri: 'İlk kez büyük takım yendik'

30 Ekim 2021, Cumartesi 18:46
Ömer Erdoğan'dan Beşiktaş sözleri: 'İlk kez büyük takım yendik'

Hatayspor teknik direktörü Ömer Erdoğan, Beşiktaş galibiyetinden sonra açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig'in 11. haftasında Hatayspor ile deplasmanda karşılaştı. Hatayspor maçı 1-0 kazandı. Hatayspor teknik direktörü Ömer Erdoğan, Beşiktaş galibiyetinden sonra açıklamalarda bulundu.

ÖMER ERDOĞAN'IN BEIN SPORTS'A YAPTIĞI AÇIKLAMALAR:
"Haftalardır form grafiğimiz yükseliyor. 3 puan aldık ama bugüne kadar büyük takımlara karşı kazanamamıştık. Oyuncularımız çok istedi. Hafta içi çalışmalarımızda, Beşiktaş'ın merkezden başlayan kenar hücumlarına karşı önlem almıştı. Attığımız golü analiz etmiş ve çalışmıştık. Beşiktaş'a karşı merkezde kompakt olmak önemli.  Çünkü Beşiktaş'ın merkezden çıkarken baskı yapıldığında top kayıplarında pozisyon verdiğini gördük. Daha ziyade Dortmund maçı üzerinden bu analizi yaptık."

ÖMER ERDOĞAN'IN BASIN TOPLANTISI

"Güzel bir galibiyet oldu. Maçtan önce oyuncularımla konuşurken bu maçları almak için alın teriyle birlikte belki de kanımızı da bırakmamız gerektiğini söyledim. Burak'ın da kafası yarılınca bu da gerçekleşmiş oldu. Kendisine büyük geçmiş olsun diyorum. Bu maçlar gerçekten zor maçlar. Karşımızda Türkiye liginin belki de en geniş kadrosu, en kaliteli kadrosuna sahip olan geçen senenin şampiyonu vardı. Maça iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. İlk 15-20 dakikada baskılı oynamak istiyorduk. Zaten baskı sonucunda da attığımız golle 1-0 öne geçtik. İkinci gol pozisyonunu da kaçırdık. Belki daha önce maçı çok daha rahat bir şekilde bitirebilirdik. Tabii 1-0 çok riskli bir skor. Maçın genelinde daha fazla isteyen, mücadele eden ve doğruyu yapan bir Hatayspor vardı. Haklı bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Rakibe fazla pozisyon vermedik, iyi savunma yaptık, takım halinde, en öndeki Mame Diouf'tan başlayarak kalecimize kadar. Savunma anlamında çok iyi hücum anlamında da akıllı oynayarak gerektiği zaman doğru pozisyonlara girip gol pozisyonları da ürettik."

"9 DAKİKA UZATMAYA İNANAMADIK"

Bir gazetecinin "Hakem Cüneyt Çakır'ın maçı 9 dakika uzatmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine teknik direktör Erdoğan, "9 dakikayı açıkçası biz de gördüğümüzde inanamadık. Cüneyt hocamız zaten bu konuda da çok tecrübeli, çok da inandığım, futbolcu kariyerinde de maçları yönettiğinde de çok rahat bir şekilde olumlu maçlarda oynadı. Demek ki maç içerisinde o kadar oyun durmuş ki 9 dakika uzatıldı. Ama dediğim gibi Allah'a şükür o 9 dakikayı da gol yemeden atlattık." şeklinde konuştu

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!