comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Olay! Beşiktaş U21 takımına Konya'da saldırı! İlk sözler

07 Ekim 2018, Pazar 16:08
Olay! Beşiktaş U21 takımına Konya'da saldırı! İlk sözler

Konyaspor - Beşiktaş U21 Ligi'nde oynanan maçın ardından büyük olaylar çıktı! Beşiktaş'ın hocası Yasin Sülün ve futbolcular maçın ardından yaptığı açıklamada rakip oyuncular dışında Konyaspor yöneticileri ve futbolculr tarafından saldırıya uğradıklarını söyledi. 
 

FutbolArena - Konyaspor ile Beşiktaş arasında oynanan U21 maçının ardından olaylar çıktı. Konyaspor, Beşiktaş karşısında sahadan 3-2 galip ayrıldı. Ancak maç sonrasında Beşiktaşlı futbolcuların darp edildiği iddia edildi. 
 

Konyaspor Beşiktaş U21 maç olayları


Konyaspor - Beşiktaş U21 maçının ardından Ali Cansun yaptığı paylaşımda, Beşiktaş'ın hocası Yasin Sülün ile konuştuğunu söyleyerek, Beşiktaşlı futbolculara çirkin bir saldırı yaşandığını ifade etti. 

Ali Cansun yaptığı açıklamada, "Konyaspor - Beşiktaş U21 maçından sonra Yasin Sülün ile konuştum. Maç bittikten sonra taraftar, rakip oyuncular, Konyaspor hocası ve Taner Ay isimli yöneticileri Beşiktaşlı futbolculara kalleşçe saldırmış ve darp etmiş." 
Bunun dışında Beşiktaşlı futbolcular dışında teknik direktör Yasin Sülün'ün de darp edildiği ve bazı Beşiktaş futbolcularının kanlar içinde yerde kaldığı söylendi. Konu hakkında Beşiktaş kulübünden de açıklama yapıldı ve saldırının kınandığı belirtildi. 

Beşiktaşlı futbolcu Marlon Bülent Üçüncü yaptığı açıklamada, "Konyaspor taraftarları sahaya girip takım arkadaşlarıma küfür ettiler ve saldırıya uğradık. Rakip takımın hocası, arkadaşıma yumruk attı. 6 oyuncu takım arkadaşıma kramponlarıyla saldırdı. Şu an takımımızdan bir oyuncu kanlar içinde." ifadelerini kullandı. 
 Konyaspor - Beşiktaş saldırı olayı (Konya - Beşiktaş kavga)


Beşiktaş U21 takımının teknik direktörü Yasin Sülün dışında futbolcular Yusuf Can Bay ve Hazar Torunoğulları da polise ifade verdikten sonra NTV'ye konuştular:

YASİN SÜLÜN: "BENİM YÜZÜMDEN ÇIKTI DİYORLAR AMA ALAKASI YOK"

Konyaspor hocası benim oyuncuma yumruk attı. Bana teslim edilen oyuncu darp edildi. Orada görevli olan kişi darp ediyor. Darp olduğu için şikayet edeceğiz. Maç bittikten sonra Konyaspor futbolcularının ve idarecilerinin bize karşı kin, nefret içinde saldırmalarına anlam veremiyoruz. Bana diyorlar ki, senin yüzünden olay çıktı.  Maç gergin olabilir ama maçtan sonra ben olayların içinde yokum."

YASİN SÜLÜN: "BENİM OYUNCUMA YUMRUK ATAMAZSINIZ!"

Tartışma olabilir. Sahadan atılabiliriz. Yenilebiliriz. Bunlar olur. Benimle de tartışabilirsiniz. Ancak maç bitti ve biz kendi kabuğumuza çekileceğiz. Orta sahadayız. Olaylar alevlendi. Benim oyuncumun annesi ağlayarak çıkıyor. Benim oyuncuma yumruk atamazsınız. Bu hakkı size kimse vermiyor. O zaman da ben sizden davacı olurum."

BEŞİKTAŞ FUTBOLCUSU YUSUF CAN ABAY: "KONYASPOR YÖNETİCİSİ BANA YUMRUK ATTI"

Maç içinde gerginlikler olabilir ama maç sonuna yansıdı. Yöneticiler dahil oldu. Bizim hocalarımız bizi ayırmak isterken, Konyaspor yöneticisi bana yumruk attı. İsmi Taner Ay. Yöneticiler oyuncuları ayırmalıydı. Yanlış yaptılar bence. 

Beşiktaşlı bir diğer futbolcu Hazar Torunoğulları ise, "Konyaspor teknik heyetindeki bir hoca bana yumruk attı. Keşke bunlar yaşanmasaydı." dedi. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"