comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Oğuzhan Özyakup: "Belki Beşiktaş'a para kazandırabilirim"

30 Nisan 2020, Perşembe 22:27
Oğuzhan Özyakup:

Oğuzhan Özyakup, "Hedefim iyi oynayıp geri dönmek. Belki Beşiktaş'a para kazandırabilirdim" diye konuştu.

FutbolArena - Beşiktaş'tan Feyenoord'a kiralık giden Oğuzhan Özyakup, Hollanda Ligi'nin iptal edilmesi ve geleceği hakkında TRT Spor'a açıklamalarda bulundu.
 

Oğuzhan Özyakup Beşiktaş'a dönecek mi?


"Koronavirüs sürecinde evde kulübün verdiği program çerçevesinde çalışmalarıma devam ediyorum. Yarın 3'erli olarak antrenmanlara başlayacağız. Futboldan daha önemli şeyler olduğunu öğrenmiş olduk. Hollanda'da liglerin iptal edilmesine şaşıranlar oldu ama ben bu sonucu bekliyordum."

"BU DÖNEMDE AYRILIK DÜŞÜNCEM VARDI"
"Son 2 sezonda Abdullah hoca gelmeden de benim böyle bir düşüncem vardı. Benim de duygularım, hislerim var. Şenol hocanın son zamanlarında ıslıklar tüm takıma olmaya başladı, bana daha çok oluyordu. Benim bu dönemde ayrılık düşüncem vardı. Abdullah Avcı gitse ya da kalsa benim için fark etmeyecekti."

"SERGEN HOCA TAKIMDA KALMAMI İSTEDİ"

"Sergen hoca gelirken benim Beşiktaş ile görüşmelerim vardı. Sergen hoca takımda kalmamı istedi. Benim kararım çok farklı olduğundan dolayı bana saygı gösterdi. Sergen hocaya, inşallah daha güçlü döneceğim dedim. Feyenoord taraftarını, Beşiktaş taraftarına benzetiyorum. Feyenoord'da çok güzel karşılandım. İhtiyacım olan buydu. Ben de o pozitif havaya girdim ve ilk maçımda gol attım. Çok az golde böyle sevinmişimdir."

"BELKİ BEŞİKTAŞ'A PARA KAZANDIRABİLİRİM"

"Yaşadığımız şeyler nedeniyle uzun vadeli planlar yapmak çok zor. Buraya 15-20 maç oynarım diye geldim, sezon iptal edildi. Ben buraya uzun vadeli olarak gelmedim. Biraz uzaklaşmam gerekiyordu. Sergen Hoca'ya da bunu söyledim zaten. Hedefim iyi oynayıp geri dönmek. Belki Beşiktaş'a para kazandırabilirdim."

"VAN PERSİE KADERİN CİLVESİ OLDU"

"Kaderin cilvesi herhalde, Robin van Persie burada hocam oldu. İdman öncesi konuştuk, dışarıya çıktık o bile yanlış anlaşıldı. Ne yapayım adam hocam olmuş ters mi yapayım! Robin van Persie ile Türkiye'den gidene kadar konuşmamıştım. Ona saygım sonsuz."

"BEŞİKTAŞ FORMASIYLA UNUTAMADIĞIM MAÇLAR VAR"

"Beşiktaş formasıyla unutamadığım keyif aldığım maçlar var. Evimizde Osmanlıspor ile oynadığımız şampiyonluk maçı. İnanılmaz keyif almıştım. Bir de unutamadığım Bursaspor deplasman maçı var. 4-3'lük Trabzonspor ile oynadığımız maçı da unutamıyorum. Benim için 15 numaranın anlamı farklı. 10 numara da öyle. Beni olgunlaştıran 10 numaralı formaydı."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!