comScore

Beşiktaş Beşiktaş

N'Koudou: 'Abdullah Avcı ve Pochettino'nun felsefeleri aynı'

23 Ağustos 2019, Cuma 18:51
N'Koudou: 'Abdullah Avcı ve Pochettino'nun felsefeleri aynı'

Beşiktaş'ın yeni transferi N'Koudou, kulübün Youtube kanalına verdiği röportajda merak edilen soruları yanıtladı. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın yeni transferi N'Koudou kulübün Youtube kanalına röportaj verdi. Tottenham'dan gelen yıldız futbolcu Beşiktaş taraftarı, teknik direktör Abdullah Avcı ve yeni sezona dair hedeflerinden bahsetti. 

"TESİSLER ÇOK İYİ, ÜLKE ÇOK İYİ, ŞEHİR ÇOK GÜZEL"
Gerçekten çok şaşırdım. Çünkü tesisler çok iyi, ülke çok iyi, şehir çok güzel. Kulübün büyüklüğünden herkes bahsediyor. İlk izlenimim çok oumlu. Sezona başlamak için çok heyecanlanıyorum. 

"BEŞİKTAŞ ÇOK BÜYÜK BİR KULÜP"

Burası çok büyük bir kulüp. Kulübün büyüklüğü, tarihi, kazandığı kupalar, sürekli şampiyonluğa oynaması, taraftar kitlesi beni etkiledi tabi ki. Ben Tottenham'da aslında uzun bir süre kaldım. Orada işler çok umduğum gibi de gitmedi ama bu sorun değil. Bu tercihten herhangi bir pişmanlık duymuyorum çünkü orada kaldığım dönemde de çok şey öğrendim. Artık oradaki bu dönemden sonra bir değişime ihtiacım vardı. Bu da kararı vermemde çok önemli faktörlerden biri. "BEŞİKTAŞ TARAFTARI ÖNÜNDE OYNAMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM"

Beşiktaş'ın teklifini ilk aldığım andan beri herkes Beşiktaş taraftarını anlatıyor. Ben de çok merak ediyorum. Bu bakımdan da heyecanlıyım. Benzer tecrübeyi Marsilya'da yaşadım. Çünkü orada da tutkulu taraftar topluluğu var. Anlatılanlara göre burada da benzer bir atmosfer var. Dediğim gibi bir an önce sahaya çıkıp taraftarların oluşturduğu o atmosferi görmeyi ben de sabırsızlıkla bekliyorum. 

"EN KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİM ASİST"

Ben hızlı, çabuk bir oyuncu olarak tanınıyorum. Dripling özelliğim var. En belirgin özelliğim asist özelliğim. Belki istatistiklere baktığınızda benim gol sayımı yüksek göremezsiniz. Ancak genelde son final pasını yapan oyuncu pozisyonumdaydım. En karakteristik özelliğim asist. 

"RAKİPLERE DİKKATLİ OLMALARINI TAVSİYE EDİYORUM"

Rakiplere dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü şuna inanıyorum, bu sezon Beşiktaş olarak burada bulunan oyuncuların kalitesiyle çok önemli işler başaracağız. Sezon sonu geldiğinde de hep birlikte kupayı kaldıracağız. Oyun felsefesi anlamında teknik direktör kararı verir ve ben de oyun verdiği karara göre, oyun oyun felfesine göre adapte olmaya çalışırım.

"HOCAMIZ ÇOK DONANIMLI"

Hocamız donanımlı ve üst düzey bir teknik direktör. Takımdan istediği topa sahip olmak, yoğun bir tempda oynamak ve baskı yapmak. Zaten Tottenham'da aşağı yukarı benzer felsefeye sahip bir teknik direktörümüz vardı. Buna çok kolay bir şekilde adapte olacağımı düşünüyorum. Saha içinde tavır, tutku anlamında çok konuşan bir oyuncu değilim. Beni genelde sakin görürsünüz. Umarım topla konuştuğumda takıma çok faydalı işler yapacağım. 

"ÖĞRENMEYE GELDİM"

Uzun bir kontratım var burada. Kesinlikle buraya katkı sağlamaya geldim. Gittiğim kulüplerde uzun zamandır ben sürekli oynama şansı bulamadım. Burada artık Türkiye Ligi'nde Beşiktaş ile birlikte benim için yeni bir dönem başlıyor. Buraya öğrenmeye geldim. Öğrenirken de takıma katkı sağlayabileceğim en yüksek katkıyı sağlamaya geldim. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!