comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Niko Kovac'tan Beşiktaş'a yanıt geldi (BJK Haber)

09 Mart 2019, Cumartesi 09:53
Niko Kovac'tan Beşiktaş'a yanıt geldi (BJK Haber)

Beşiktaş'ın ilgilendiği teknik direktörlerden biri olan Niko Kovac'tan siyah beyazlılara yanıt geldi.

FutbolArena - Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in Milli Takım ile anlaşma sağlamasının ardından yeni sezonda takımın başına getirilecek teknik direktörün kim olacağı merak ediliyor. Siyah beyazlıların adayları arasında birçok yerli isim bulunurken, yabancı hocalar arasında da Niko Kovac ismi ön plana çıkıyor. Bayern Münih'i çalıştıran ancak sezon sonunda takımdan ayrılması beklenen Niko Kovac ile temas kuran Beşiktaş, Hırvat hocadan yanıt aldı. 
 

Beşiktaş Haberleri: Niko Kovac, Beşiktaş'a gelecek mi?


Bayern Münih'de sezon sonunda görevden ayrılacağı iddia edilen Niko Kovac ile Beşiktaş yönetimi ilk görüşmeyi gerçekleştirdi. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; Hırvat hoca ile yapılan ilk temas nabız yoklama şeklinde geçerken taraflar sezon sonunda masaya oturmak için sözleşti. Bayern Münih'le hem Bundesliga hem de Şampiyonlar Ligi'nde kritik bir dönemden geçen Kovac, Beşiktaş'a haziran ayına randevu verdi. Genç teknik adamın Alman ekibindeki geleceği sezon sonunda netleşecek. 
 

Beşiktaş Haberleri: Guti, Real Madrid'e gidecek mi?


Şenol Güneş'in sezon sonundan önce ayrılması durumunda takımı çalıştıracağı ve göstereceği performansa göre de gelecek sezon takımın başında olabileceği iddia edilen Guti için Real Madrid iddiası ortaya atıldı. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; Santiago Solari ile yollarını ayırmaya hazırlanan Real Madrid, teknik direktör adayları arasına Guti'yi de aldı.

İspanyol devinin Guti Hernandez'in yanı sıra Jose Mourinho ve Zinedine Zidane'la da görüştüğü öğrenildi.
ŞENOL GÜNEŞ NE DEDİ?

"Görevim bitinceye kadar başkana ya da başkasına saygısızlığım olmayacak. Ama katılmadığım arkadaşlar var. Ben burada bir hile yapayım da kalayım diye düşünmedim. Şimdi de yapmıyorum. Ayrılacağım son gün bile ilk günkü sevgimle çalışacağım. Ayrılmak isteği benim önceliklie tercihim değildi. Buraya ayrılmak için gelmedim. Büyük başarılar içim görev yapmaya çalıştım. Bazen istemesek de ayrılmak kaçınılmaz hale geliyor. İspanya'da başkan gelip, 'Milli Takım için sizinle görüşmek istiyorlar' dedi. O gün daha Beşiktaş ile yeni sözleşme imzalamamıştım. Gitmek istersem o zaman da gidebilirdim."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"