comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Nihat Özdemir'den yabancı kuralı ve limit yanıtı! 'Beşiktaş...'

27 Temmuz 2021, Salı 23:34
Nihat Özdemir'den yabancı kuralı ve limit yanıtı! 'Beşiktaş...'

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig'in yeni sezonu öncesi harcama limiti ve yabancı kuralı hakkında konuştu.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig'in yeni sezonu öncesi A Spor'a verdiği demeçte, yabancı kuralının değişmeyeceğini açıkladı. Nihat Özdemir, Beşiktaş hakkında gelen harcama limiti sorusuna da yanıt verdi.

YABANCI KURALI VE HARCAMA LİMİTİ AÇIKLAMASI
"Yabancı kuralı kararında hiçbir değişiklik yok. Tahkim Kurulu'ndan yönetim kurulu lehine karar çıktı. Şu anda transferler bu sistem içerisinde yapılıyor. Süper Lig ve TFF 1. Lig yakında başlayacak. Takım harcama limitlerinde artımları %25 olarak açıkladık. Kuru 8 küsür olarak sabitledik. Bugün neredeyse 10.40 civarında. Elimizden gelen yardımı yaptık." 

BEŞİKTAŞ'A HARCAMA LİMİTİ YANITI

"Evet Beşiktaş'ın sıkıntısı olduğunu dönem dönem kulüp başkanı sayın Çebi her zaman iletti. Ama bizim bunu yalnızca bir kulübe yapmamız söz konusu değil. Çünkü netice olarak bir takıma sağlayacağımız harcama limitleri yalnız Şampiyonlar Ligi'nde değil, Süper Lig'de de kullanılacak. Dolayısıyla biz burada hakkaniyet, eşitlik ilkelerini düşünerek, bütün kulüplerimizi düşünerek, almış aldığımız kararlar doğrultusunda, takımlarımızın bu harcama limitlerine dikkat ederek harcamalar yapmalarını, transfer yapmalarını arzuluyoruz."

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!