comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Nihat Özdemir açıkladı! "Artık yeter!"

14 Nisan 2021, Çarşamba 11:03
Nihat Özdemir açıkladı!

TFF Başkanı Nihat Özdemir, gündemdeki konularla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi tüm heyecanıyla devam ederken stat zeminleriyle ilgili tartışmalar da devam ediyor. TFF Başkanı Nihat Özdemir konuyla ilgili Skorer'den Attila Gökçe'ye dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"OYUNUN KURALLARI VAR"
"Bana kalsa Erzurumspor'un hep Süper Lig'de kalmasını isterim. Erzurum Doğu Anadolu'nun simge şehri. Ama oyunun kuralları var.  Elle olduğu iddia edilen Cenk'in pozisyonundan sonra top Erzurumspor'a geçmiş, sonra Beşiktaş yeniden topu kazanmış ve Ghezzal'a vermişler. Artık pozisyon geçmiş… Kural kitabı öyle yazıyor. Bana gelen bilgiyi söylüyorum…"

"KÖTÜ ZEMİNLERDE MAÇ OYNATMAYACAĞIZ"

"Beşiktaş'ın top tekniğini engellemek için sahayı sulamadıkları iddia ediliyor. Bu yıl bu olayları çok yaşadık. Artık kesin kararlar alıyoruz! Yeter artık. Türk futboluna yakışmayan statlarda, kötü zeminlerde maç oynatmayacağız. Stadın zemini kötüyse kulüplere orada maç oynama yasağı gelecek, maçları başka illere alınacak."

Yabancı sınırıyıla ilgili de Nihat Özdemir'in görüşünü alan Attila Gökçe şunları yazdı:

"Yabancı futbolcu sayısını 8'e indiren talimatın uygulanması, bildiğiniz gibi 1 yıl ertelenmişti. Pandemi gerekçesiyle bu indirimi yapamayan kulüpler TFF'ye erteleme kararı aldırmıştı. Şimdi gün dolup devran dönerken Türkiye Kulüpler Birliği Vakfı yeniden sızlanıyor: “Lütfen bir yıl daha erteleyelim. Sözleşmesi devam eden futbolcular var.” Ben olsam, “Yeter artık. Erteleme yok” diye kestirip atardım. Nihat Özdemir sabırlı bir başkan… Yönetim kurulu istekleri gözden geçiriyor, çalışıyormuş."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"