comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mustafa Denizli: "Çok çekişmeli bir derbi olacak"

21 Mart 2021, Pazar 11:23
Mustafa Denizli:

Mustafa Denizli, Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanadak derbiyi değerlendirdi.

FutbolArena - Süper Lig'in 31. haftasında Beşiktaş ile Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. Geçmişte her iki kulüpte de teknik direktörlük yapmış olan Mustafa Denizli, Hürriyet Gazetesi'ne derbiyle ilgili görüşlerini aktardı. İşte Mustafa Denizli'nin derbi değerlendirmesi:

"SONUÇLAR ÜZERİNDEN KONUŞMAK YANILGI SEBEBİ OLMUŞTUR"
Kurulduğundan beri bu takımların iyi ya da kötü oldukları dönemdeki sonuçlara bakarsak işin içinden çıkamayız. Neticede psikolojisi iyi olan Beşiktaş ve yarışın içinde kalmaya çalışan Fenerbahçe sahada olacak. Fenerbahçe'yi bu karşılaşmada diğer maçlardan daha farklı görebiliriz. En azından saha içindeki mücadelesi ve kaybetmeme isteği olarak daha dirençli olabilir. Onun için bu maçların sonuçları üzerinde konuşmak, “şu kazanır” demek, çoğu zaman yanılgı sebebi olmuştur.

"ÇOK ÇEKİŞMELİ BİR MAÇ BİZİ BEKLİYOR"

Görüntü olarak daha kolektif, daha birbirini tamamlayan oyunculardan kurulu, ön bölgedeki gol ayaklarının bu sene iyi işler çıkarıyor olması Beşiktaş'ın avantajları. Ancak Fenerbahçe kaybederse şampiyonluk yarışının dışında kalır. Arayı kapatma şansı olmaz. Bunu da göz önünde bulundurursak çok çekişmeli, çok üst düzey bir mücadeleye sahne olacak bir maç bizi bekliyor diyebiliriz. Kalite konusunda ise bir şey söylemek kolay değil. Maalesef kalite, sahadaki mücadelenin çok gerisinde kalıyor.

"BÜYÜK PARALAR HARCAYARAK ÇOK İYİ BİR TAKIM OLUŞTURAMAZSINIZ"

Sergen Yalçın'ın oyuna müdahaleleri şu ana kadar Erol Bulut'tan daha olumlu gözüktü. Bu demek değildir ki net bir şekilde böyledir. Teknik adamlar zaman zaman oyun psikolojisi içinde doğru ve yanlışlar yapabilir. Beşiktaş bunu fazla yaşamadı. Fenerbahçe bugüne kadar sayısal olarak Beşiktaş'tan daha fazla oyuncu kullandı. Sıkıntıların temel sebeplerinden biri bu.

Büyük paralar harcayarak çok iyi bir takım oluşturamazsınız. İkisi çok farklı kavramlar. Ne kadar ödediklerini bilmiyorum ama sezon başından bu yana grafiklerine baktığınız zaman Beşiktaş'ın daha az ödemesine rağmen takım ruhu, takım oyunu ve birbirini tamamlayan bir durumda olduğunu söyleyebiliriz.

· Sergen Yalçın mı, Erol Bulut mu? Sergen Yalçın.

· Aboubakar mı, Samatta mı? Aboubakar.

· Ersin mi, Altay mı? Altay.

· Vida mı, Szalai mi? Szalai.

· Rıdvan mı, Caner mi? Caner.

· Atiba mı, Pelkas mı? Eşit

· Fenerbahçe kulübesi mi, Beşiktaş kulübesi mi? Fenerbahçe

· Maçın yıldızı olur dediğiniz isimler? Beşiktaş'ta Rosier, Larin ve Ghezzal. Fenerbahçe'de Altay, Pelkas ve oynarsa Osayi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"