comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mustafa Denizli: 'Çocukken Beşiktaşlıydım'

01 Ocak 2021, Cuma 21:34
Mustafa Denizli: 'Çocukken Beşiktaşlıydım'

Teknik Direktör Mustafa Denizli, kariyeri ve yaşadıklarına dair samimi açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Türk futbol tarihinin önemli teknik direktörlerinden Mustafa Denizli, Haber Global'de konuk olduğu programda gelen soruları yanıtladı. 

"FENERBAHÇE KÖTÜ BİR YERDE DEĞİL"
Fenerbahçe kötü bir yerde değil. Bir maçın, sezonun değerlendirmesi, başlamak önemlidir ama bitirmek daha önemlidir. Nasıl başladığın değil, nasıl bitirdiğin önemlidir. Sezonun 4'te 1'i geçti. Buralarda neler yaşanacağı önemli. Çok değişik bir lig yaşıyoruz ve birçok takımın şampiyonluk şansı var. Bu senenin ne olacağını bilemeyiz."

"ÇOCUKKEN BEŞİKTAŞLIYDIM"

"Ben çocukluğumda Beşiktaşlıydım. Galatasaray'ın başına geldiğim zaman 'Çocukken hangi takımı tutuyorsunuz?' diye sordular. Beşiktaş'ı tuttuğumu söyledim. Galatasaray'da uzun yıllarım geçti. 8-9 yılım geçti. Altay bana birinci kapıyı açtı. İkinci kapıyı Galatasaray açtı. Ancak ondan sonraki yaşadıklarım, yıllar sonra Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta yaşadıklarımın farklı anıları var."

"TEŞVİK PRİMİNE TANIKLIK ETTİNİZ Mİ?

"Evet, ettim. Futbolculuğumda ettim. Çünkü teşvik primi şike kapsamına girmiyordu. Bir suç teşkil etmiyordu. Belli takımlar, belli takımlara belli sonuçları alsın diye teşvik primi veriyordu. Futbolculuk dönemimde 4-5 kez bu tür hadiseler yaşadım."


 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"