comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mustafa Denizli: 'Beşiktaş'ı böyle yakalamak biraz şanstı'

24 Eylül 2021, Cuma 22:52
Mustafa Denizli: 'Beşiktaş'ı böyle yakalamak biraz şanstı'

Altay teknik direktörü Mustafa Denizli, Beşiktaş galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'de 7. hafta maçında Altay'a deplasmanda 2-1 mağlup olan Beşiktaş, bu sezon ilk yenilgisini aldı. Altay teknik direktörü Mustafa Denizli, maçın ardından Beşiktaş'ın eksiklerine dikkat çekti.

MUSTAFA DENİZLİ'NIN BEIN SPORTS'TAKİ AÇIKLAMALARI
"Şartlar ne olursa olsun Beşiktaş gibi bir takıma karşı geri dönüş sağlamak motivasyon ve özgüven açısından önemliydi. Beşiktaş bir hayli zor durumdaydı ama biz de zor durumdaydık. Tabii Beşiktaş bize göre daha zor durumdaydı. Beşiktaş'ı böyle yakalamak bizim adımıza biraz şanstı. Beşiktaş bundan önce ligin en iyi futbol oynayan takımıydı. Bugün de Beşiktaş iyi futbol oynadı. O yüzden Beşiktaş gibi bir takıma karşı geri dönüş sağlamak önemli."

MUSTAFA DENİZLİ'NİN BASIN TOPLANTISI

Kendilerinin de sezon başından beri forma giyen 4 oyuncudan yoksun olduklarını hatırlatan Denizli, "Zaman zaman temposu yüksek maç oldu. Her iki tarafın da kazanabileceği bir maçtı diyebiliriz. Maçın bizim adımıza önemli tarafı geriye düştükten sonra dönüş yapabilmek, bu bir takım için çok önemli bir faktör. İlerisi için de bizi umutlandırıyor." ifadelerini kullandı.

Denizli, şu anda düşündükleri puan hedefinin yakınında olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Süper Lig'e yeni çıkmış bir takımın sezon başında böyle bir performansını bizim dışımızda çok kimse beklemiyordu. Ama çabuk adaptasyon dönemi geçirdi gelen arkadaşlarımız. Kalite olarak çok yüksek kalite gösteremiyoruz ama mücadele olarak yüksek bir mücadele ortaya koyduğumuzu söyleyebilirim. Futbol bir hatalar oyunu, yediğimiz gol de böyle bir hatadan kaynaklandı. Bu takımları düşüren bir faktör olur ama geri dönüşümüz iyi oldu. Futbolcularımı kutluyorum."

"ALLAH HİÇBİR TEKNİK ADAMI BÖYLE BİR TABLOYLA KARŞI KARŞIYA BIRAKMASIN"

Taraftarlarının 90 dakika boyunca takıma destek verdiğini aktaran Denizli, "Beşiktaş zor bir dönemden geçiyor. Önlerinde oynayacakları Ajax maçı var. Hem Beşiktaş hem de Türk futbolu için önemli. Böyle bir dönemde böyle bir maça gitmeleri büyük şanssızlık." şeklinde konuştu.

Denizli, müsabakadan sonra Sergen Yalçın'la biraz sohbet ettiklerini belirterek, "Ben ne futbolculuğumda ne teknik adamlık döneminde böyle bir tabloyla karşılaşmadım ve Allah hiçbir teknik adamı da böyle bir tabloyla karşı karşıya bırakmasın." ifadelerini kullandı.

Altay'ın hedefinin ligde kalmak olmadığını, üst sıralarda yer olmak olduğunu vurgulayan Denizli, "Türkiye'de çeşitli şehirlerden şampiyonlar çıktı, İzmir de gayet tabi şampiyon çıkartabilir. İzmir'deki camialar köklü camialar. Ama şampiyon olmak için birtakım şartların oluşması gerekiyor." diye konuştu.

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!