comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mustafa Denizli: "Ara vermeden yeni sezona başlanabilir"

18 Mayıs 2020, Pazartesi 14:25
Mustafa Denizli:

Teknik direktör Mustafa Denizli, liglerin oynanmasıyla ilgili görüşlerini dile getirdi.

FutbolArena - Teknik direktör Mustafa Denizli, Süper Lig'de maçların oynanmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yeni Asır Gazetesi'ne konuşan Denizli şunları söyledi:

"12 HAZİRAN OLMASA BİLE"
"Halen evlerinde 65 üstü ve 20 yaş altı 26 milyon kişi evde vakit geçirmekte zorlanıyor. Futbol başladığı zaman büyük bir boşluk dolacak. Burada bir şeyi ihmal etmemek lazım. Bu maçları toplu olarak izlenecek mekanların da olmaması gerek. Sporcular direnç ve bağışıklık olarak daha güçlü yapıdadırlar. Yaşları da 20 ile 35 arası değişen insanlardır oyuncular. Muhtemelen Ramazan Bayramı'ndan sonra önümüzü rahat görebileceğiz."

"ARA VERMEDEN YENİ SEZONA DEVAM EDEBİLİRİZ"

"12 Haziran koşulları hazır olmazsa, bir süre ertelenme şansına da sahip olabiliriz. Hatta sıkıştırılmış maç programları ile bunu rahatlıkla başarabiliriz. Tabii ki burada yayıncı kuruluş ve kulüplerin fedakarlığı kaçınılmaz olacaktır. Yayıncı kuruluşun fedakarlık yaparak hafta içine maçlar konulmasıyla 8 maçlık bölümü tamamlamak kısa sürede mümkün olacaktır. Gayet tabii yayıncı kuruluş da kendisini düşünüyor. Ancak elbette yaşanan olağanüstü şartlar bazen fedakarlığı gerektirir. Sadece yayıncı için değil, seyircisiz maçlar kulüplerin de maddi kayıplarına neden olacaktır. Ama neticede UEFA'ya bu sezon Avrupa kupalarına gidecek takımlarımızı da bildirmek gerekiyor. Ara vermeden 2020-21 sezonuna devam edebiliriz. Tıp, bilim ve insanlık el ele verip bu zorluğu aşabilirler."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"