comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mohamed Elneny'nin 'Neden Beşiktaş?' sorusuna cevabı

13 Eylül 2019, Cuma 19:46
Mohamed Elneny'nin 'Neden Beşiktaş?' sorusuna cevabı

Beşiktaş'ın bu sezon Arsenal'den kiraladığı yeni transferi Mohamed Elneny, kulübü Youtube kanalına verdiği röportajda siyah beyazlıların kendisi için en doğru tercih olduğunu söyledi. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın yeni transferi Mohamed Elneny, kulübün Youtube kanalına röportaj verdi. 

"BEŞİKTAŞ TARAFTARI MUAZZAM"
Her şey gerçekten çok güzel. Herkes yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. Burada gerçekten ailede gibi hissediyorum kendimi. İzlediğim ilk maçta atmosfer harikaydı. Stat muazzam. Taraftarımız muhteşem. Maçın başından sonuna kadar hiç susmadılar. Mesela Premier Lig'de Arsenal taraftarı da çok iyidir ama Premier Lig'de birkaç kulübü dışarıda tutacak olursam, kalanında genelde şöyledir: Sadece tempo yükselince, hızlı oyunda ayağa kalkarlar. Maçı oturarak izlerler. Ancak Türkiye, Mısır gibi ülkelerde, taraftarlar ısınmada tezahürat yaparlar. Oyuncuları desteklerle. Takıma destekleri maç boyu devam eder. 

"BEŞİKTAŞ'I TERCİH ETTİM ÇÜNKÜ BÜYÜK HEDEFLERİ VAR"

Şampiyonluk hedefi, kupa hedefi, Avrupa Ligi'nde hedefi olan, ilerlemeye açık bir kulüp olması çok önemliydi. Hedefsiz bir takıma gitmek istemiyorum ve bu beni cezbetti. Çünkü hedeflerime ulaşarak hem kendi adıma, hem takım adına iz bırakacak bir iş yapmak istiyordum. Taraftarlar önemli bir faktör bu konuda. Beşiktaş bu tip hedefleri olan büyük bir kulüp olduğu için burayı tercih ettim. Türkiye'nin, Mısır ile hayat anlamında benzerlikleri olmasaydı da Beşiktaş'ı tercih ederdim. Çünkü birinci sırada işim geliyor. 

"BEŞİKTAŞ'IN ANTRENMAN YAPMA VE OYUN ŞEKLİ BANA ÇOK UYGUN"

Hocamızla uzun bir konuşma yapmadık ama hem antrenmanlarda, hem hazırlık maçlarında edindiğim izlenim çok olumlu. Zaten o izlenimlere göre bugün rahatlıkla söyleyebiliyorum, kesinlikle doğru tercih yapmışım. Takımın antrenman yapma şekli, oyun şekli bana uygun. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArana Haber Turu (5 Aralık 2019)