comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mircea Lucescu: 'Fenomen Ronaldo, Sergen Yalçın'

25 Nisan 2022, Pazartesi 19:09
Mircea Lucescu: 'Fenomen Ronaldo, Sergen Yalçın'

Çalıştığı en büyük yıldızlar hakkında konuşan Mircea Lucescu, "Ronaldo Nazario, Lupu ve Sergen Yalçın" isimlerini saydı. 

FutbolArena Dış Haberler - Mircea Lucescu, teknik direktörlük kariyerinde çalıştığı en iyi futbolculardan bahsetti. Rumen teknik adamın listesinde Lupu, Sergen Yalçın ve Ronaldo Nazario gibi isimler vardı. 

Yeteneğin hiçbir zaman tek başına yeterli olmayacağını da belirten Lucescu, "Önemli olan ne istediğinizi bilmektir. Onlardan ne alacağınızı bilmektir." dedi. 
Rumen teknik ayrıca yıldız futbolcularla çok iyi ilişkileri olduğunu da söyledi. Lucescu, "Yetenek tek başına yeterli değildir. Yetenekli bazı oyuncular mesela kaprisli olabiliyor. Bu yüzden ne istediğinizi bilmeniz gerekiyor. Benim yetenekli oyuncularla sansasyonel bir ilişkim vardı. Lupu, Sergen Yalçın, fenomen Ronaldo gibi. Olağanüstü ilişkim vardı. Ronaldo son derece zeki bir insandı. Olağanüstü fiziksel özellikleri vardı ama bunun yanında sorunları da vardı. Ronaldo ile daha kısa süre çalıştım ama çalıştığım en iyi futbolcuların başında geldiğini söyleyebilirim." ifadelerini kullandı. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!