comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Milli Takım'da Şenol Güneş dönemi (Beşiktaş'tan ne zaman ayrılacak?)

28 Şubat 2019, Perşembe 13:31
Milli Takım'da Şenol Güneş dönemi (Beşiktaş'tan ne zaman ayrılacak?)

TFF, Şenol Güneş'in Milli Takım teknik direktörlüğüne getirildiğini açıkladı.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevine Şenol Güneş'in getirildiğini açıkladı. TFF'den yapılan açıklamada, Şenol Güneş ile 1 Haziran 2019'dan itibaren geçerli olmak üzere 4 yıllık anlaşma sağlandığı açıklandı. 
 

Şenol Güneş, Beşiktaş ile sezon bitirecek mi?


Beşiktaş ile sezon sonuna kadar sözleşmesi buluna Şenol Güneş'in bu sezonu Beşiktaş'ın başında bitirmesi bekleniyor. Deneyimli teknik adam sezonun bitmesiyle birlikte 1 Haziran'dan itibaren Milli Takım teknik direktörlüğüne geçecek. 

NİHAT ÖZDEMİR: "ŞENOL GÜNEŞ'İN 2 MAÇA ÇIKMASÍ İÇİN GEREKENİ YAPACAĞIZ"
TFF Başkanvekili Nihat Özdemir yaptığı açıklamada, mart ayındaki 2 maç için Milli Takım'ın başına Şenol Güneş'i getirmek için gerekeni yapacaklarını söyledi. Nihat Özdemir, "Ben ve Hüsnü Bey (Güreli) ile göreve devam ediyoruz. Şenol Güneş'in mart ayındaki 2 maça çıkması için gerekeni yapacağız. Onunla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Şenol Güneş ile eski başarıları yeniden yakalamak istiyoruz. Buna ihtiyacımız var." dedi.

TFF'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

"TFF Yönetim Kurulumuz, A Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü görevi için Sayın Şenol Güneş ile 1 Haziran 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2022 Dünya Kupası'nı kapsayacak şekilde 4 yıllık anlaşma sağlamıştır.

Sayın Şenol Güneş ile yapılan bu anlaşmanın Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz."
 

Şenol Güneş'in Milli Takım kariyeri (Şenol Güneş, Milli Takım'da kaç maça çıktı?)


Milli Takım'da daha önce bir kez görev yapan Şenol Güneş, 34 maçta 20 galibiyet, 7 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı. Deneiymli teknik adam, 2002 Dünya Kupası'nda Milli Takım'ın başında üçüncülük başarısı elde etmişti.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)