comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Milli Takım, Moldova'yı farklı geçti! Kim, ne dedi?

26 Mart 2019, Salı 11:14
Milli Takım, Moldova'yı farklı geçti! Kim, ne dedi?

EURO 2020 Avrupa Şampiyonası'nda Milli Takımımız, Moldova'yı 4-0 mağlup etti. Spor yazarlarının bu maçla ilgili görüşlerini derledik.

FutbolArena - EURO 2020 Avrupa Şampiyonası'nda Moldova'yı konuk eden Milli Takımımız sahadan 4-0'lık galibiyetle ayrıldı. Arnavutluk deplasmanında alınan 3 puanın ardından Moldova karşılaşmasından da galibiyetle ayrılan Türkiye, grupta ilk 2 maçını kazanarak elemelere iyi bir başlangıç yaptı. Spor yorumcuları, Milli Takımımızın aldığı galibiyetle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

ÖMER ÜRÜNDÜL: "HEPSİ KUSURSUZ OYNADI" (SABAH)
"Dün için bir futbolcuyu ön plana çıkarmak istemiyorum, hepsi görevlerini kusursuz yaptı.
Gruptaki ilk iki maçımızı hasarsız atlattık. Ama esas iş, Haziran başı olacak. Bilhassa Fransa maçından sonra 3 gün içinde esas rakibimiz İzlanda'ya deplasmana gidiyoruz. Haziran ayları bizim futbolcularımızın fiziki düşüş yaşadıkları bir dönemdir. Ama bu defa mutlaka EURO 2020'ye katılmamız gerekiyor. Tahmin ediyorum ki futbolcularımız da bu bilinçte olacaktır."

SERDAR ALİ ÇELİKLER: "TEŞEKKÜRLER" (HABERTÜRK)

"Moldova'ya karşı 4-2-4 başladı Güneş. Kapalı savunmayı aşamıyor gözüküyorduk ama neredeyse ilk pozisyonda karambolde Hasan Ali kilidi kırdı. Sonra rakibi çözdük. Gol attıkça mutlu oldular, mutlu oldukça iyi oynadılar, iyi oynadıkça coştular, coştukça da taraftarı coşturdular. Ekran başındakilere de "ohh be" dedirttiler.. 

Uzun uzun söylemeye gerek yok. 

Fransa'yı bir kenara bırakalım bizim rakibimiz İzlanda. 

İzlanda maçlarında kaybetsek bile artık eminim ki takım elinden geleni yapacak. Uzun süredir bu ruhu yaşayamayan milli takım izleyicisi dün mutlu oldu. 

Bize de teşekkür etmek düşer."

Milli takım puan durumu - Türkiye'nin grubu - Milli takım kalan maçlar

BİLAL MEŞE: "GÜNEŞ'İNİZ EKSİK OLMASIN" (MİLLİYET)

"Valla, Güneş'in çift forvetli tercihine bayıldım... Kimine göre, Burak-Cenk yan yana oynamazmış! Niye? Biri dursa, diğeri atıyor, fena mı? İkisi de golcü, ama asist bile yapıyorlar, egoist kelimesi lügatlarında yok. Galibiyetse ki öyle, topunuzla-tüfeğinizle çıkacaksınız sahaya, bunu bilir, bunu söyleriz. Artı çift forvet, rakip savunmayı irite eder, ileri çıkmayı aklının ucundan geçiremezler. Kaldı ki kapalı savunma anlayışlarını bu tip oyuncularla ortadan kaldırırsınız. Bir de Hakan Çalhanoğlu gibi bir silahımız var, mesafe önemli değil, açıyı bulsun yeter, deniyor, zor maçlarda farkındalığını ortaya koyuyor..."

MUSTAFA SAPMAZ: "DAHA CENGİZ GELECEK" (AKŞAM)

"Milli takımı kavgalarla değil güzelliklerle gündem olmasını istiyorsun. Takım da pozitif oynuyor. Daha yedinci dakikada girdiğimiz ilk pozisyona son pozisyonmuşcasına ahlar vahlarla tepki verme! “Devam edin, yine yakalayacağız aynı pozisyonu” tavrı sergilemek; millilere, onları izleyenlere, güvenli, çalışan ve kendinden emin bir takım havası verecek. İhtiyacımız da bu. İyi iki maç oynadık. Abartmadan, aynı titizlikle Haziran ayına hazırlanmalıyız. Oradan elde edilecekler, bu grubu yarılamamızı sağlayabilir."

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)