comScore

Beşiktaş Beşiktaş

"MHK kararını çoktan verdi" Göztepe - Beşiktaş maçı

07 Şubat 2020, Cuma 12:18

Hakem hocası Deniz Çoban, Göztepe - Beşiktaş maçıyla ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

FutbolArena - Süper Lig'in 19. haftasında Göztepe ile Beşiktaş arasında oynanan maç sonrası siyah beyazlı kulüp kural hatası başvurusunda bulunmuştu. TFF Başkanı Nihat Özdemir, bu karşılaşmayla ilgili sürecin devam ettiğini ve MHK'nin IFAB ile iletişimde olduğunu söylemişti. Fanatik Gazetesi'nde konuyu değerlendiren hakem hocası Deniz Çoban, "MHK kararını çoktan vermiş" dedi.
 

Göztepe - Beşiktaş maçı tekrarlanacak mı?


"TFF Başkanı Nihat Özdemir, maç tekrarlarıyla ilgili itirazlar için IFAB'dan cevap beklediklerini söyledi. IFAB Sekreteri Lukas Brud, “Ülkelerin teknik konulardaki sorularıyla ilgili hakem departmanımız görüş alışverişinde bulunur. Resmi cevap verilmez. Tekrar kararıyla IFAB'ın hiçbir ilgisi yoktur. Yerel federasyonun inisiyatifindedir” demişti.

BU HAFTA DA MAÇ VERDİLER
Resmi görüşünü bildirecek olan MHK belli ki bu maçta kural hatası olmadığını düşünüyor. Aksi yönde bir düşünceleri olsa, kural hatası itirazında bulunulan maçlarda görev alanlara kısa sürede maç vermezlerdi. Göztepe- Beşiktaş maçını yöneten Hüseyin Göçek ile VAR hakemi Bahattin Şimşek, Gençlerbirliği-Trabzonspor, Gençlerbirliği-Gaziantep FK hakemi Mete Kalkavan, Kasımpaşa- Galatasaray, VAR hakemi Halis Özkahya Sivas-Başakşehir maçlarına atanmazdı."

NİHAT ÖZDEMİR NE DEDİ?

"Sayın Ahmet Nur Çebi dün bizi ziyaret etti. Bir defa TFF'nin çalışma sistemi var. Bunu kendisine anlattık, anlayışla karşıladı. Göztepe - Beşiktaş maçıyla ilgili başvuru oldu. Gelen başvuruyu sadece MHK değerlendirir, biz karışmayız. Gençlerbirliği - Gaziantep FK maçı için da başvuru var. MHK inceliyor, IFAB'a da yazdılar. Bir karar verecekler."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)