comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Metin Tekin: ''Şenol Güneş'i anlayamadım''

21 Şubat 2018, Çarşamba 09:20
Metin Tekin: ''Şenol Güneş'i anlayamadım''

Sabah Gazetesi köşe yazarı ve spor yorumcusu Metin Tekin, Beşiktaş'ın Bayern Münih karşısında almş olduğu ağır mağlubiyeti yorumladı.

FutbolArena - Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu mücadelesi kapsamında temsilcimiz Beşiktaş dün 22:45'te Allianz Arena'da Bayern Münih'in konuğu oldu. Beşiktaş turun ilk ayağı olan mücadeleden 5-0'lık skor ile mağlup ayrıldı.

Sabah Gazetesi köşe yazarı ve Beşiktaş'ın efsanevi futbolcularından Metin Tekin, Beşiktaş'ın Bayern Münih karşısında almş olduğu ağır mağlubiyeti yorumladı.


Metin Tekin'den Bayern Münih - Beşiktaş maçı yazısı


''Bayern Münih maçı öncesi en çok merak edilen şey Şenol Güneş'in nasıl bir kadro ile maça çıkacağıydı. Herkesin bir düşüncesi vardı. Mesela ben Quaresma ile başlamayacağını düşünüyordum... Ama Gökhan Gönül'ü yedek soyundurması ve Adriano'yu yerinde oynatmaması soru işaretiydi... Sonuçta oyuncularını en iyi tanıyan isim Şenol Güneş ve kendince bir planı vardı. Maçı anlatırken kadrodan değil, hiç de fena gitmeyen Beşiktaş'ta Vida'nın atılışının tüm dengeleri değiştirdiğini söyleyebiliriz. Bayern Münih deplasmanının ne kadar zor olacağını zaten biliyorduk üstüne bir de Vida'nın kırmızısı ile 10 kişi kalış tamamen oyunda mahkumiyeti getirdi ve maç tek kaleye döndü.
QUARESMA'NIN OYUNDA KALMASINA ŞAŞIRDIM

Bundan sonra gidip yapabilecek bir golü değil de yemememiz gereken golleri konuşmaya başladık. Almanya'da Bayern Münih karşısında 10 kişi ile rövanş için avantajlı sonuç almak zordu, öyle de oldu. Zaten oynamasını beklemediğim Quaresma'nın 90 dakika oyunda kalmasına da çok şaşırdım. Caner-Gökhan değişikliği ile Şenol Hoca neyi planladı onu anlayamadım. Ama maçı tüm özeti dediğimiz gibi Vida'nın atılmasıydı. Bundan sonra ayakta kalmak çok zor işti ve olmadı.

5-0'lık sonuçtan sonra "Futbol bu her şey olabilir" gibi cümleler kullanmak imkansıza konuşmak gibi olur. İkinci maç artık mümkün olmayan bir rövanş gibi görünüyor. Rövanşta eleneceksiniz ama bir şekilde böylesine imkansız şeylerde de ayakta kalınması gerektiğini göstermesi gerek futbolcuların. Futbolculuk dönemimizde biz de Dinamo Kiev'e aynı sonuçla ilk maçta 5-0 yenilmiştik. O zaman hocamız olan Milutonovic, ikinci maçta şöyle bir konuşma yapmıştı bize...

BU LAFLARI GEÇİN, ELEMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

"Futbolda her şey olur, hiç bırakmayın asılın gibi lafları geçin. Bugün bu takımı elemeniz mümkün değil ama bana nasıl futbolcu olduğunuzu değil, imkansıza karşı nasıl mücadele ettiğinizi ve nasıl bir insan olduğunuzu gösterin" demişti. Beşiktaş da rövanşı aynen bu mantıkla oynamalı.''

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.