comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Metin Tekin: ''Negredo neden çıktı anlamadım''

24 Aralık 2017, Pazar 09:58
Metin Tekin: ''Negredo neden çıktı anlamadım''

Beşiktaş, Sivasspor deplasmanından eli boş döndü. Sabah Gazetesi köşe yazarı Metin Tekin mücadeleyi kaleme aldı. Metin Tekin, planı olan takımın 3 puanı hanesine yazdırıdığını belirtti.

FutbolArena - Beşiktaş dün Demir Grup Sivasspor deplasmanından 2-1'lik mağlubiyet ile İstanbul'a döndü. Spor yorumcusu ve köşe yazarı Metin Tekin, Sivasspor - Beşiktaş arasında oynanan mücadeleyi yorumladı.


Metin Tekin'den Sivasspor - Beşiktaş maçı yorumu


Beşiktaş, Sivasspor deplasmanından eli boş döndü. Sabah Gazetesi köşe yazarı Metin Tekin mücadeleyi kaleme aldı. Metin Tekin, planı olan takımın 3 puanı hanesine yazdırıdığını belirtti.

''SAMET AYBABA'NIN FARKI NET''
''Evet, Sivas maçında da oyunun hakimi yine güçlü oyunu seçen Beşiktaş'tı ama Samet Aybaba'nın farkı, net bir planının olmasıydı. Bazen kendinizden daha güçlü, becerikli ve yetenekli takımları bir plan dahilinde yenebilirsiniz. Topun hakimi Beşiktaş'tı, belki oyunun genelinde de bu böyleydi ve oyuna hakimlerdi ama ama planı olan kazandı. Bazen daha zayıf olmak planı uygulamayı etkilemez.

Sivas ekibi güçlü ve etkili bir savunma yaptı. Oyunun geneline yaymakta sorun yaşasalar da çabuk ataklar geliştirebildiler. Ayrıca bir de duran toplar... Etkili olarak bir tane dahi bulmuş olsalar dahi bu fırsatı iyi değerlendirdiler.''

''NEGREDO NEDEN ÇIKTI ANLAMIŞ DEĞİLİM''

''Oyunun genel hikayesi böyleydi. Dün akşamın özeline gelirsek aradan geçen saatlere rağmen hala Negredo niye çıktı, anlamış değilim açıkçası. Zaman zaman Şenol hocanın harika yönettiği, götürdüğü maçları gördük ama bunu anlayamadım. Kenar ortalarında etkili bir santrfordan faydalanma ihtimalinden niye bu kadar çabuk vazgeçti hoca? İki santrforlu oyun oynama şansından Şenol hoca çok erken vazgeçti diye düşünüyorum.

Bunun yanı sıra dünkü oyunun gereği Oğuzhan'dı, oyunun gereği bazen maçın getirdiğinden farklı olur. Daha erken bir Atiba-Oğuzhan değişikliği lazımdı. Adeta Ozi'nin bölgesinde oynayan bir Atiba izledik. Orada sürprizleri daha çok olan Oğuzhan'ı daha uzun süre kullanmak gerekirdi. Bir de bir takımın 35-40 tane orta yapmış olmasını iyi oyun diye değerlendirmek doğru değil. Orta ile değerlendirirseniz diğer fırsatlardan vazgeçtiğinizi gösterir. En iyi oynadığınız Galatasaray ve Osmanlıspor maçlarında sadece kenar orta değil, merkezdeki pas oyunuyla bunu çeşitlendirmişti.

''270 DAKİKA..''

''
Beşiktaş'ın kısaca deplasman, açarsak etkili ve güçlü savunmalar fobisi artık ayyuka çıktı. Yeni Malatya, Kayseri ve şimdi de Sivas. Son 3 lig deplasmanında oynadığınız 270 dakikada sadece iki gol atabilmişsiniz. Bunlar da penaltıdan gelmiş. Bu sorgulanması gereken bir durum.''

Siyah Beyazlı takımla ilgili Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (26 Mart 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.