comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan Fransa'ya tokat gibi yanıt!

15 Ekim 2019, Salı 16:40
Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan Fransa'ya tokat gibi yanıt!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Fransa'nın asker selamına gösterdiği tepkiye sert yanıt verdi.

FutbolArena - EURO 2020 Elemeleri'nde Fransa ile Türkiye arasında oynanan maçta milli futbolcularımızın gol sevincini asker selamıyla yapmasına gelen tepkilere Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yanıt verdi. Fransa'nın ikiyüzlü tutumunu gözler önüne seren Kasapoğlu, "Griezmann'ın asker selamına ses çıkarmayanlar, milli futbolcularımızın güzel selamından başka anlamlar çıkarmaya çalışıyor" dedi. 

"BUNLAR ARTIK ESKİ OYUNLAR"
"Mehmetçik'e olan selamı başka yöne çevirmek isteyenler var. Fransız bakanın bu yönde UEFA'ya bir şikayet konusu var. Şikayette bulunmuşlar. Tabii sahadaki başarısızlığı masa başı bir takım oyunlarla, başka yönlere çekmek isteyenlerin bu çalışmalarını dünya spor kamuoyunun yemeyeceğini ben ifade etmek istiyorum. Bunların eski oyunlar olduğunu, Batı'nın maalesef çifte standardının artık son bulması gerektiğini zira buradaki mesajın gerçekten bir barış mesajı olduğunu herkesin bildiğini ama gerek Fransız mevkidaşımızın bu konudaki yaklaşımının gerekse bu konudaki algıyı başka yönlere çekmek isteyenlerin yanlış işlerle uğraştığını vurgulamak istiyorum."

"TERÖR SADECE TÜRKİYE'NİN SORUNU DEĞİL"

"Cenk Enver Şahin'in yaşadığı süreci hepimiz biliyoruz. Tabi ki ülkemizin sınırda ki harekatı vesilesiyle esenlik getirmek amaçlı yapılan operasyonda ki askerimize gönülden olan selamını sevgisini ileten sembolik selamını başka yerlere çeken zihniyetle de karşı karşıyayız. Açıkçası üzücü olduğu kadarda olayı başka yerlere çekenler için utandırıcı bir durum. Ülke olarak amacımız başta bölgenin insanlığın esenliği. Ülkemizi insanlığı tehdit eden terör unsurlarına karşı bölgenin arındırılması. Terör sadece Türkiye'nin sorunu değil. Bize bu çerçevede haksızlık eden, bu süreci başka yerlere çekmek isteyenler terör eylemleri ile karşılaştıkları zaman biz daima onların yanında olup destekçisi olduk ve onların acısını samimiyetle paylaştık. Terörün her türlüsüne karşı iş birliğine küresel çapta mücadeleye de her zaman hazır olduğumuzu her fırsatta dile getirdik."

Fransız Spor Bakanı Roxana Maracineanu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla asker selamının sporun ruhuna aykırı olduğunu belirterek UEFA'nın örnek ceza vermesi gerektiğini dile getirmişti.

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"